17 Червня 2020
Новини

У Києві затримали російського неонациста

У Києві затримали російського неонациста

У Києві затримали громадянина РФ, який є керівником неонацистського радикального осередку.

Про це інформує прокуратура Києва

Підозрюваного затримали в ході спільної операції органів прокуратури України та СБУ. За даними слідства, з грудня 2019 року росіянин, який з 2014 року проживає у Києві, займався виготовленням та розповсюдженням літератури із закликами до вчинення терористичних актів, масових вбивств, насильства відносно емігрантів тощо.

Затриманий є послідовником ідеології австралійського терориста Брентона Тарранта, який пропагує етнічний і культурний геноцид. Для популяризації таких поглядів затриманий разом зі спільниками, особи яких наразі встановлюються, виготовляв та збував видання його авторства, а також нацистську символіку.

Правоохоронці провели оперативну закупку примірників такої літератури та встановили факт збуту таких матеріалів через телеграм-канали та закриті спільноти у соціальних мережах.

У ході обшуків, проведених 16 червня за адресою проживання затриманого силовики вилучили примірники нацистських та екстремістської творів, прапори "Третього рейху", комп’ютери, з яких відбувалося адміністрування спільнот у соціальних мережах та чеки на доставку забороненої літератури із-за кордону.

Крім того, у ході обшуків у затриманого вилучили корпус гранати ВОГ-17 без підривника, споряджений зарядом вибухової речовини А-ІХ-1 та уніфікованим запалом УЗРГМ-2, який відноситься до бойових припасів, при поєднанні яких отримується повністю споряджений та готовий до використання саморобний вибуховий пристрій.

У ході спільної операції органів прокуратури України та СБУ підозрюваного затримали.

Чоловіку повідомлено про підозру за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 258-2 (розповсюдження та зберігання з метою розповсюдження матеріалів з публічними закликами до вчинення терористичних актів), ч. 1 ст. 263 (зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу) КК України.

Прокуратура клопотатиме про тримання під вартою для затриманого.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: київ, прокуратура, росія
В тему