28 Травня 2020
Новини

У Луцьку – «Протистояння»: перша відкрита виставка після карантину в МСУМК

У Луцьку – «Протистояння»: перша відкрита виставка після карантину в МСУМК

У Луцьку 29 травня в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбудеться  перша  відкрита виставка після карантину.

Цього разу відвідувачам будуть представлені роботи сучасного українського митця з Дніпра Сергія Алієва-Ковики. Його виставка має назву «ПРОТИСТОЯННЯ», вона триватиме до 21 червня цього року.

Початок о 17.00. У день відкриття ВХІД ВІЛЬНИЙ!

“Протистояння”

Людина та оточення — близьке, далеке. Друзі та вороги, зрада та самовіддача. Людина сама з собою – самовизначення. Хто я? Ворог, друг,зрадник. Хто я сам собі?

По суті людина завжди знаходиться у стані протистояння як із зовнішнім оточенням так і з самим собою. Завжди стається духовний вибір – за чи проти. Робиш крок куди – добро це чи зло.

Протистояння – і в роботі з матеріалом, полотно, дерево, залізо.

Євангельські тексти найбільш узагальнено та разом з тим найбільш глибоко ілюструють ці мотиви. Ці історії Ісуса – духовні, моральні переживання кожної людини.

Як зазначає мистецтвознавця Зоя Навроцька, мистецтво Сергія Алієва-Ковики – це розлога по-справжньому епічна оповідь про білий світ, неперебутність його колооберту, про вічність і поступ. сьогодення.

«Це, зрештою, важкі, сповнені трагосу роздуми художника про незмінну сутність людини на тлі швидкоплинності епох. Людини з її безсмертною душею, що спроможна як до високості злетів, так і до ницості падінь. Неначе стверджуючи Транквіліона (його незабутнє «людина – це світло і темрява, ангел та звір…»), візуальними засобами сучасного мистецтва Сергій Алієв-Ковика творить сагу нашого суперечливого часу, як зримий документ доби, її точну й болісну кардіограму, що стукотить у скронях виразно і невблаганно», – зазначає Зоя Навроцька.

«Протистояння» – виставковий проект художника, сформований на основі євангельських притч, занурює глядача в світ грандіозних потрясінь, неймовірних пристрастей, разючих контрастів.

Сягаючи подумки аж до часів Ісусових, митець не просто ставить перед собою завдання вкотре переповісти найтрагічніші розділи Нового Заповіту, а крізь призму Священного манускрипту намагається осмислити нинішню українську реальність. Окупація, гіб`ридна війна, кров, сльози,

щоденні втрати на фронті, а ще – підлість і лицемірство, і тендітна межа поміж праведністю, честю, відвагою та безумством зрад, нікчемною мотивацією ганебних вчинків… Весь трагізм найновішої історії України…

Довідково:

Сергій Алієв-Ковика – малярство, гравюра, скульптура, книга.

Народився у с. Бабайківка, Дніпропетровської області у 1956 році.

Освіта:

Московський поліграфічний інститут, (майстерня Мая Мітурича) 1983-1988.

Персональні виставки:

Виставка фотографії «Йдучи» – музей «Літературне Придніпров’я», 2001

Виставка гравюри та малюнку – Дніпропетровський художній музей, 2006

Виставка живопису – Дніпропетровський художній музей, 2017

Виставка гравюри та малої пластики «Бестіарій» – галерея «Дукат» м. Київ, 2017

Виставка живопису «Пори року» – Дніпропетровський художній музей, 2019

Мешкає та працює у м. Дніпро.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, луцьк, музеї, виставка
В тему