6 Травня 2020
Новини

Волинський лікар очолив Львівський центр трансплантології

Волинський лікар очолив Львівський центр трансплантології

Волинський лікар здобув посаду керівника.

Лікар-уролог Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання, завідувач Центром ендоурології та трансплантації нирки Максим Овечко очолив Центр трансплантології Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Про це повідомили на сторінці медзакладу у Facebook.

«Кожна людина, яка потребує донорського органу, має його отримати в Україні! Саме з такою метою ми відкрили. Очолив його Максим Овечко, який із командою спеціалістів у лікарні вже успішно пересадив родинну нирку. Раніше він керував відділенням трансплантології в Ковелі, де наприкінці 2019-го року розпочали пересаджувати органи, відновивши в Україні посмертні трансплантації. Усього за кілька місяців так було пересаджено два серця та три нирки, ще чотири трансплантували від родичів», – йдеться в дописі.

У закладі зазначають, що новостворений Центр повністю готовий до родинних та посмертних трансплантацій нирок. Також триває підготовка до пересадження підшлункової залози та печінки. Нині в «листі очікування» уже перебуває майже сотня пацієнтів, а Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова саме очікує на включення до «пілотного проекту» МОЗ України, за яким такі операції будуть сплачуватися державою. Тоді Центр трансплантології запрацює на повну потужність.

«Сподіваємося, це станеться найближчим часом, адже щодня нам телефонують львів’яни та жителі області, які потребують донорських органів. Для них – це єдиний шанс на повноцінне життя. І ми хочемо його подарувати», – зазначають у медзакладі.

Ковельське МТМО прославилося на всю Україну проведенням унікальної трансплантації нирки. Це була родинна операція – від мами до сина. Особливість хірургічного втручання в тому, що донорський орган наші хірурги взяли лапароскопічно – через маленький розріз. Це мінімальна шкоди для здоров’я донора.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, львів, Лікарі
В тему