27 Квітня 2020
Новини

Село Поліське на кольорових фото 1916 року

Село Поліське на кольорових фото 1916 року

Сьогоднішні пропонуємо нашим читачам раніше невідомі фото з одного із волинських сіл. Мова йде про село Поліське, що знаходиться в Старовижівському районі Волинської області. Усі світлини датуються 1916 роком і відносяться до періоду Першої світової війни. Автором фото є військовий фотограф зі складу польських легіоністів, які перебували в цій місцевості під час війни.

До речі, до 1956 року село Поліське мало іншу назву. В документах можна знайти назви Пісочне, Пясечно (від польського Piaseczno).

Цінністю цих фото є те, що на них можна побачити місцеву святиню, яка на сьогодні втрачена. Мова йде про місцевий храм Святих Кирила і Мефодія, який побудували у 1894 році. Він згорів у роки Другої світової війни в 1944 році. В ті часи село майже повністю було спалене німцями.

Серед знайдених світлин можемо побачити як храм виглядав з вулиці, а також його інтер’єр. Проте, наші читачі звернуть увагу, що в храмі знаходяться ліжка. Це не випадково, адже в роки Першої світової війни, польські солдати використовували церкву як госпіталь для поранених. Нам вдалось трішки кольоризувати фото із храмом, щоб подивитись яким він був в кольорі.

Також в колекції фото можна здебільшого побачити солдат польської армії – легіоністів, які в роки війни були на стороні австро-угорської армії. На кадрах можна побачити як військові облаштовували собі побут в роки війни на території села.

На одному із фото можна побачити біженців чи то місцевих мешканців, які переховувались в селі, можливо в момент, коли велись бої.

Насправді фото є цінною знахідкою для істориків та місцевих краєзнавців. 

         

Джерело фото: zbiory.mnk.pl

Тетяна Яцечко-Блаженко

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, Фото, історія
В тему