23 Квітня 2020
Новини

У Дніпрі головний лікар оголосила голодування через зарплату

У Дніпрі головний лікар  оголосила голодування через зарплату

У Дніпрі очільник обласної реабілітаційної лікарні Інеса Шевченко оголосила голодування через проблеми з виплатою зарплат лікарям.

Глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що він ознайомлений з ситуацією. Втім це, фактично, і був увесь його коментар щодо цієї історії - пише 24 канал. 

Степанов наголосив, що ця історія не стосується обіцяних урядом доплат медикам, які працюють з коронавірусом. Навпаки мовиться про зниження зарплат, яке виникло після старту другого етапу медреформи.

Це стосується і закладу, де ця жінка є керівником. Вони отримали дефіцит, якщо порівнювати з минулим роком. Це напряму вплине на медичну плату медичних працівників,
– наголосив Степанов.

Таким чином відповідаючи на це питання під час свого щоденного брифінгу, міністр практично лише переказав історію лікарки, яка оголосила голодування.

Щодо потрійних виплат для медиків, які борються з коронавірусом, він запевнив, що уряд та Міністерство охорони здоров'я вже зробили усе необхідне для цього.

"Завтра на позачерговому засіданні уряду ми плануємо остаточно схвалити постанову, яка це регулює. Буде введено 300% усім без виключення медпрацівникам, які працюють з коронавірусом", – розповів міністр.

Що відомо про голодування лікарки

Інесса Шевченко раніше розповіла "Радіо Свобода", внаслідок реформи, що розпочалася з 1 квітня, українські лікарі не матимуть заробітної плати. Відповідно, якщо лікарні зараз виплатили аванс, то на заробітну платню, за дуже маленьким винятком, грошей немає.

Для того, наприклад, щоб медики Дніпропетровської області до кінця року отримували зарплату, треба 1 мільярд 330 мільйонів державної субвенції, а нашому регіону виділили 300 мільйонів, тобто в 4,5 раза менше,
– повідомила Інеса Шевченко.

Про свої наміри влаштувати таку акцію протесту вона написала ще 17 квітня на своїй фейсбук-сторінці. Тоді жінка зазначила, якщо після Великодня центральна влада не вигадає механізм виплати зарплати медикам країни у повному об'ємі та на постійній основі, то вона оголосить голодування.

Керівниця обласної реабілітаційної лікарні у Дніпрі сподівається, що її протест підтримають колеги як в Україні, так і за кордоном.

Що передбачає другий етап медичної реформи:

  • Другий етап медичної реформи стартував 1 квітня 2020 року. У НСЗУ зазначили, що програма медичних гарантій (перелік безоплатних медичних послуг) запрацювала у повному обсязі – іншого варіанта отримання державного фінансування з 1 квітня не передбачено.
  • Пацієнт сам зможе обирати лікарню, де отримуватиме допомогу фахівців, проте попередньо все одно потрібно буде звертатися до свого сімейного лікаря, який випише направлення до спеціаліста. Це не поширюється на стоматологів, офтальмологів, гінекологів і психіатрів – до них можна буде звертатися напряму.
  • Після того, як пацієнт отримує послугу, НСЗУ її оплачує у тому закладі, який той обрав. Тобто лікарня отримує гроші за кожну конкретну послугу, а не за ліжкомісця.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: дніпро, українці, лікарня, зарплата, голодування
В тему