17 Квітня 2020
Новини

Як лікарі з Луцька здобувають досвід боротьби з COVID–19 в Італії

Як лікарі з Луцька здобувають досвід боротьби з COVID–19 в Італії

В Італії, на Апеннінському півострові, працює троє медичних фахівців обласного центру Волині. Так,  двоє з них  – хірург Андрій Власюк та ендокринолог Софія Черниш – із лікарні МВС.  Про те, як лікарі в Італії здобувають неоціненний досвід боротьби з COVID–19,  розповіла Лариса Матус, заступник начальника з медичних питань ДУ «Територіальне медоб’єднання МВС України по Волинській області», пише Волинь.

Пані Лариса повідомила, що обоє колег молодші 40. Віковий ценз Міністерство охорони здоров’я встановило з урахуванням статистики захворюваності в Італії: середній вік людей, які інфікувалися там коронавірусом і помирали, 46–47 років. Софія Черниш – ендокринолог, дуже хороший клініцист, Андрій Власюк – начальник військово–лікарської комісії, хірург. Їх знають як кваліфікованих і відповідальних фахівців. Лариса Матус не раз під час телефонної розмови казала: «Ми ними дуже пишаємося, бо вони у нашій лікарні –  серед найкращих».

Заступник начмеда лікарні МВС зауважила, що наші спеціалісти працюють у закладі, який, як і, приміром, лікарня МВС, не призначений для прийому «інфекційних» хворих, тож те, як змінили його італійці, як дообладнали, як організували взаємодію персоналу, пригодиться й українцям у випадку спалаху коронавірусної інфекції.

"У нас ситуація схожа, бо наша лікарня відомча, ми обслуговуємо правоохоронців (поліцейських, Нацгвардію, пенсіонерів МВС та їхні сім’ї), але мусимо бути готові до роботи в нових умовах... Зараз наші колеги в Італії після чергувань надсилають здобуту інформацію й відео у нашу групу у вайбері. Передають протоколи лікування, розказують, як харчують таких хворих та як хоронять тих, кого не вдалося врятувати. Ми все аналізуємо",– поділилася Лариса Матус.

Крім того, вона розповіла, як підготували лікарню МВС у Луцьку: розділили на так звані «брудні» й «чисті» зони, належно облаштували три окремі входи, щоб у разі піку захворюваності мати можливість надавати допомогу. У закладі є оксигенатори, які знадобляться для підтримки людей із легкими і середньоважкими станами недуги.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, коронавірус, Волинь, луцьк, італія, лікарня
В тему