5 Квітня 2020
Новини

Скільки ПЛР-досліджень проводять на Волині щодня

Скільки ПЛР-досліджень проводять на Волині щодня

На Волині у зв’язку з поширення коронавірусу епідеміологи працюють у надзвичайному режимі та без вихідних.  Волинські лікарі максимально завантажені та працюють без перепочинку.

Про це повідомила Наталія Янко - уповноважений головний державний санітарний лікар у Волинській області, директор Волинського обласного лабораторного центру, - пише "Волинь-нова".

Нагадаємо, на ранок, 5 квітня у Волинській області зареєстровали 19 випадків COVID-19.

За словами Наталії Янко, дослідження зразків методом ПЛР проводять на місці, лікар-вірусолог і всі працівники лабораторії працюють у надзвичайному режимі – без вихідних. Щодоби тут проводять від 50 до 100 досліджень.

Велике навантаження лягло і на плечі лікарів-епідеміологів, яких на Волині є всього трохи більше 10. Адже упродовж останніх 5 років таких спеціалістів в Україні не готували, а санепідслужбу було зруйновано. Тепер життя довело важливість її функціонування.

«Кожен випадок інфікування вимагає ретельного епідрозслідування, встановлення всього кола контактних осіб, проведення комплексу протиепідемічних заходів. Проводиться перевірка всіх людей з підозрою на корона вірусну інфекцію. Нерідко експрес-тест дає позитивний результат, а лабораторне дослідження його спростовує. Кожен випадок вимагає прискіпливої уваги спеціалістів.

На жаль, уже виявлено COVID-19 у кількох районах Волині, зокрема у Горохівському, Володимир-Волинському, Старовижівському районах. Підтверджено інфікування патологоанатомів у Луцьку, а також двох пацієнтів із пневмонією у Луцькій міській клінічній лікарні.

Попередньо повідомляли і про інфікованих працівників цього закладу, на щастя, більшість із них не мають ознак захворювання, вони знаходяться на самоізоляції. Ми працюємо без перепочинку, щоб запобігти поширенню недуги, але багато залежить і від відповідальності кожного жителя області», – наголосила Наталія Янко.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, епідемія, коронавірус
В тему

Останні матеріали