20 Березня 2020
Новини

Волиньрада закликає місцеві ради «скинутись» на боротьбу з коронавірусом

Волиньрада закликає місцеві ради «скинутись» на боротьбу з коронавірусом

На Волині обласна рада звернулася до місцевих бюджетів, аби ті виділили кошти для подолання коронавірусу.

Про це йшлося 20 березня під час позачергового засідання 30-ї сесії Волинської обласної ради, пише ІА Волинські новини.

На розгляд депутатів винесли проєкт рішення про звернення до голів районних рад, міських, селищних, сільських голів та голів об’єднаних територіальних громад Волинської області.

Голова Волинської обласної ради Ірина Вахович зазначила, що на сьогодні мають акумулюватися зусилля всіх гілок влади: «Я звертаюся до голів районних рад, сільрад, міськрад, ОТГ, аби не допустити поширення хвороби в області, аби вони акумулювали кошти на спільну боротьбу із загрозою».

Вона нагадала, що саме Волинська обласна клінічна лікарня працюватиме в режимі повного карантину, аби приймати хворих на коронавірус з усієї області. Ірина Вахович акцентувала, що заклад прийматиме, зокрема, пацієнтів із серйозними випадками, адже має необхідне обладнання, в тому числі апарати штучної вентиляції легенів.

Голова облради також подякувала небайдужим, які створили, зокрема, благодійні фонди, а також медикам, прикордонникам, надзвичайникам, працівникам поліції.

«Ми все робимо для того, аби в області й не було зафіксовано жодного випадку коронавірусу», – наголосив Ірина Вахович.

Депутат Олександр Зінчук нагадав, що, згідно з прогнозами, потрібно очікувати близько чотирьох тисяч хворих на коронавірус. Він наголосив, що обласна клінічна лікарня не зможе прийняти всіх хворих на гостру пневмонію, тож райони теж повинні докладати зусиль, аби мати можливість приймати пацієнтів у своїх медичних закладах, розташованих на своїх територіях.

«Ніхто не втече від цієї проблеми», – зазначив депутат.

Отож, обранці громади закликають органи самоврядування на Волині долучитися до боротьби з небезпечною інфекцією й спрямувати з цією метою додаткові кошти.

Нижче подаємо повний текст звернення:

«У зв’язку з надзвичайною ситуацією, що складається навколо загрози поширення коронавірусної інфекції COVID-19, усі можливі кошти обласного бюджету (в т. ч. раніше передбачені на капітальні видатки) спрямовуються на превентивні заходи та боротьбу з небезпечною інфекцією.

Загроза швидкого та легкого поширення інфекції вимагає від усіх гілок влади здійснювати карантинні та інші обмежувальні заходи, а від громадян – проявляти свою громадську свідомість і не допустити поширення вірусу.

Закликаємо вас для забезпечення найважливіших заходів з попередження та лікування хворих на території області якнайшвидше переглянути затверджені видатки місцевих бюджетів і ваших територій, в т. ч. капітальні видатки.

Для забезпечення потреб обласних закладів охорони здоров’я, на які буде покладено основні функції з лікування інфікованих хворих, закликаємо передбачити передачу міжбюджетних трансфертів з місцевих бюджетів обласному бюджету.

Тільки разом, спільними зусиллями усіх гілок влади та громадськості можна подолати небезпечні виклики для волинян».

Нагадаємо, у Волинській обласній інфекційній лікарні не вистачає респіраторів і захисного одягу.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинська обласна рада, коронавірус
В тему