16 Березня 2020
Новини

У Луцьку виділили 6 млн на тести на коронавірус й апарати штучного дихання

У Луцьку виділили 6 млн на тести на коронавірус й апарати штучного дихання

На придбання апаратів штучної вентиляції легень, тестів на коронавірус, засобів захисту, а також засобів санації у Луцьку виділили майже 6 мільйонів гривень.

Про це йшлося 16 березня під час позачергової 72-ї сесії міської ради, - пише ІА "Волинські новини".

Нагадаємо, 15 березня в терміновому зверненні до українців Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець заявив про необхідність обмеження роботи всіх закладів громадського харчування та розважальних закладів тощо, окрім аптек та продуктових магазинів. Натомість вчора, пізно ввечері, нардеп від Луцька Ігор Палиця повідомив, що Луцьк переходить на повний карантин та зменшення податкового навантаження на бізнес. Також буде прийняте звернення міськради з проханням припинити масові богослужіння в храмах. Планується закриття закладів громадського харчування, ринків, ТРЦ, окрім аптек, заправок та продуктових магазинів. Відзначимо, що 11 березня Кабмін увів карантин до 3 квітня.

Так, шукати засоби для боротьби з хворобою почали шукати ще у п’ятницю, однак рішення про виділення коштів прийняли сьогодні.

Як розповіла керівниця департаменту бюджету та фінансів Лілія Єлова, пропонується виділити кошти для управління охорони здоров’я, зокрема 3 мільйони 200 тисяч гривень виділили на чотири апарати штучного дихання міській клінічній лікарні, 525 тисяч на придбання концентрату кисню. Також всім закладам пропонують виділити 2 мільйони 135 тисяч на придбання засобів дезінфекції.

Виконувач поноважень міського голови Григорій Пустовіт поінформував, що хворих прийматиме спершу Волинська обласна інфекційна, другою – Луцька районна лікарня, натомість лікарня забиратиме хворих, якщо потрібно буде розмістити там хворих. Він закликав не виходити людей на вулицю.

Радник міського голови Ігор Поліщук також повідомив, що міська клінічна лікарня має 7 апаратів штучної вентиляції легень, ще 4 закуплять. Якщо виникне потреба, ці апарати передадуть у Волинську обласну інфекційну лікарню. Він подякував депутатам, які свого часу голосували за виділення коштів на ремонт Волинської обласної інфекціїної лікарні.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін наголосив, що потрібно передбачити місце для обсервації людей, які приїхали з-за кордону. В області це санаторій в Згоранах.

Варто зазначити, що іншим рішенням депутати надали повноваження виконкому оперативно розпоряджатися коштами резервного фонду на заходи по боротьбі з коронавірусом.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, коронавірус, Волинь
В тему