28 Лютого 2020
Новини

На луцькому вокзалі — евакуація через коронавірус

На луцькому вокзалі — евакуація через коронавірус
Фото ілюстративне

У Луцьку із залізничного вокзалу "швидка" забрала хворого із підозрою на коронавірус. Так проходили навчання лікарів екстреної медицини та інфекційної лікарні на випадок виявлення хворого із підозрою на коронавіру. 

Про це йдеться в сюжеті Суспільного Волині.

За легендою навчань, Оксана з чоловіком приїхали потягом із Новоолексіївки. Жінка каже:

иждень тому повернулася з Китаю, але проблем зі здоров’ям не помічала. У поїздці Станіславу стало зле. На пероні зателефонувала у швидку".

"Швидка приїхала на вокзал через сім хвилин після виклику. До пацієнтів, які можуть бути зараженими коронавірусом, медики їдуть у спецодязі", – розповіла лікарка екстреної допомоги Алла Мельничук.

"В нас є спеціальні костюми протиепідеміологічні, які захищають нас від контакту, є рукавички, масочки. І для того, щоб убезпечити хворих, ми надягаємо хворим теж маски", – зізналася лікарка.

Чоловіка оглянули та вирішили госпіталізувати.

"За кордоном його дружина перебувала в контакті. В нас є підозра на небезпечну вірусну інфекцію. Тому ми пропонували хворому госпіталізацію в інфекційну лікарню", – розповіла Алла Мельничук.

За потреби, перших хворих із підозрою на коронавірус везтимуть до обласної інфекційної лікарні Волині. Чоловіка поклали до окремого боксу. Тут йому міряють температуру, оглядають, роблять аналізи і мазок з горла, – роз’яснила лікарка-інфекціоністка Вікторія Шкрогаль.

"Перш за все, одягаємо спецодяг, в якому повинен працювати медичний працівник біля такого хворого. Після того хворий госпіталізовується до нас в спеціальний бокс. Огляд пацієнта та опитування, збір скарг, анамнезу захворювання, епіданамнезу, що включає саме основне – чи хворий десь виїжджав за межі країни, куди і ми це все з’ясовуємо. Обстеження на грип А і В і, при потребі, на коронавірус. Тоді назначаємо хворому лікування, залежно від симптомів, які є у хворого", – описала інструктаж лікарка.

Дружину госпіталізованого – ізолювали до сусіднього боксу, за її станом спостерігатимуть фахівці лабораторного центру. Чотири палати, в які поміщатимуть потенційних хворих, повністю ізольовані й розраховані на 10-ть людей, говорить Руслан Морочковський, директор Волинської обласної інфекційної лікарні. Тут – окремий вхід та вентиляція, аби пацієнти не контактували з іншими людьми.

"Також є відділення інтенсивної терапії на 6 ліжок – там будуть знаходитися пацієнти з більш тяжким перебігом захворювання. Є засоби індивідувального захисту для персоналу і, в якійсь мірі, апаратура, щоб надавати допомогу тим важким хворим. На сьогоднішній день немає препаратів для лікування, які мають доказову базу, тобто, використовується лише патогенетична терапія для лікування", – розпоів директор обласної інфекційної лікарні Руслан Морочковський.

За його словами, спеціалізована обласна лікарня готова приймати лише перших потенційних хворих. До цього готують увесь персонал лікарні і 20-ть лікарів, які тут працюють.

З луцького вокзалу «евакуювали» хворих з підозрою на коронавірус. ВІДЕО
З луцького вокзалу «евакуювали» хворих з підозрою на коронавірус. ВІДЕО

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, коронавірус, навчання
В тему