29 Січня 2020
Новини

У Луцьку ремонтуватимуть старі багатоповерхівки

У Луцьку ремонтуватимуть старі багатоповерхівки

У Луцьку хочуть провести низку заходів задля покращення умов проживання мешканців багатоповерхівок.

Зокрема планують відремонтувати мережі, фасади, покрівлі та ліфти. Усе – на умовах співфінансування з зацікавленими мешканями. Про це йшлося 29 січня під час засідання 69-ї сесії Луцької міської ради, - пише ІА "Волинські новини".

На розгляд депутатів винесли проєкт рішення про Програму капітального ремонту житлового фонду Луцької міської територіальної громади на 2020-2024 роки.

Як розповіла виконувачка обов’язків директора департаменту житлово-комунального господарства Надія Коленда, попередня програма закінчилася, тому вирішено прийняти нову. Так, минулого року всі охочі отримали співфінансування з міського бюджету на необхідні роботи.

«Зараз знову надходять заявки від мешканців. Ця програма дуже популярна», – сказала Надія Коленда.

Загальний бюджет програми на поточний рік становить 19,2 мільйона гривень. Кошти виділятимуть на умовах співфінансування з мешканцями багатоквартирних будинків.

Депутат, радник міського голови Ігор Поліщук розповів, що на засіданні фракції обранці громади дійшли висновку, що варто залишити на цей рік співвідношення на фінансування 70% на 30%, аби дати мешканцям тих будинків, де не створено ОСББ, можливість і час пристосуватися до актуальних умов. Далі суму співфінансування мешканців запропоновано збільшувати, зокрема до показника 50% на 50%.

Обранець громади Петро Бойко додав, що за цю каденцію міськрада чимало уваги приділяла ремонтам житлового фонду, що, безумовно, мало лише позитивний результат. Він вказав, що з програми скористалися більше 150 ОСББ.

Депутат Юрій Безпятко, своєю чергою, акцентував, що низка майна перебуває на балансі самих мешканців будинків, тому вони передусім мають бути самі зацікавлені в тому, аби дбати про свої помешкання.

Як наголошено в тексті самої програми, більшість будинків п’яти- і дев’ятиповерхової забудови зведені в основному в 70–80-х роках минулого століття, тому потребують своєчасних капітальних ремонтів та реконструкції, зокрема комунальних мереж.

Ще 70 панельних житлових будинки споруджені 30–40 років тому.

«Тривала експлуатація та несприятливий атмосферний вплив призвели до вилущування та руйнації міжпанельних швів, їх промерзання, замокання. Оскільки більшість панельних житлових будинків дев’ятиповерхові, то герметизація міжпанельних швів потребує спеціалізованої техніки та великої затрати часу», – зазначено.

Водночас більше 100 будинків малоповерхової забудови, переважно в центрі або районі Старого міста, потребують капітального ремонту фасадів.

У рамках програми заплановано провести комплекс заходів із капітального ремонту мереж водопостачання, опалення й каналізації, технічного переоснащення, встановлення засобів обліку води та теплової енергії, капітального ремонту та модернізацію ліфтів житлових будинків, капітального ремонту фасадів, покрівель.

Ці заходи, як очікується, сприятимуть покращенню фізичного стану житлових будинків та забезпечення умов безпечного проживання.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, будинок
В тему