22 Січня 2020
Новини

Вчені знайшли спосіб знищувати ракові клітини

Вчені знайшли спосіб знищувати ракові клітини

Дослідники з Великобританії винайшли спосіб "налаштовувати" імунну систему людини проти злоякісних пухлин, а це потенційно зможе відкрити шлях до створення універсальних ліків проти раку.

І хоча їхній метод поки не пройшов клінічного випробування, дослідники переконані, що в нього є величезний потенціал. Докладніше про цю роботу зокрема команди науковців Університету Кардіффа повідомляє ВВС.

Зазначається, що їм вдалося виявити особливий вид Т-лімфоциту – клітини, що відповідає в організмі саме за імунну реакцію. На відміну від інших вона в змозі протидіяти різним видам загроз.

"Є шанс, що це може вилікувати всіх пацієнтів. Раніше ніхто не думав, що це можливо. На поверхні Т-лімфоцитів (або Т-клітин) є хімічні рецептори, за допомогою яких вони виявляють небезпечні для організму антигени", – розповів дослідник Генрі Сівелл.

Так вченим вдалося віднайти спосіб змусити виявлені ними Т-лімфоцити атакувати широке коло ракових клітин.

Такий метод уже випробували на клітинах раку легенів, крові, кишківника, молочної залози, а також простати, яєчників і шийки матки. Зазначається, що лімфоцит знищував ракові клітини і не чіпав здорові.

Водночас науковці зауважують, що досі не з’ясували – у який спосіб Т-лімфоцит відрізняє ракові клітини від здорових. За їхніми словами, його рецептор взаємодіє з молекулою MR1, яка існує на поверхні кожної клітини організму. Передбачається, що він може отримувати від MR1 сигнал про те, що метаболізм клітини порушений, і "бачить" у ній пухлину.

"Ми першими описали Т-клітину, що виявляє у ракових клітинах MR1. Раніше цього ніхто не робив", – підкреслив дослідник Гаррі Долтон.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: медицина, онкологія
В тему