15 Січня 2020
Новини

Скільки доведеться заплатити кандидатам у мери Луцька

Скільки доведеться заплатити кандидатам у мери Луцька

Грошова застава для кандидата на посаду мера Луцька в 37  разів більша, ніж у 2015 році.

Така ж сума і для партії, щоб йти в міську раду, інформує рух Чесно.

Тоді застава на посаду міського голови і для партій в Луцьку становила близько 8 тисяч гривень. Загалом по Україні застава зросла у 40 разів. У Луцьку менша цифра, оскільки кількість виборців у порівнянні з минулими виборами зменшилася на декілька тисяч. Вона становить 283 тисячі 380 гривень.

У випадку місцевих виборів розмір застави залежить від кількості зареєстрованих виборців. Луцьк - одне з найменших за кількістю мешканців. За розміром застави місто займає 6 місце з кінця серед інших міст.


Така ж сума стосується і партій.


Тож в очільників місцевих осередків партій поцікавилися, де вони планують брати кошти на заставу.

"Складно відповісти. Це ж ніби інструмент, який вирішує проблему. З іншого боку, для декого з моїх знайомих було важко дати заставу 50 тисяч на вибори в нардепи. Також в нас нема політичної культури, де б виборці свідомо і охоче давали гроші своєму кандидату. Тому великі застави сьогодні ставлять кандидатів в залежність від спонсорів”, - розповів очільник обласного осередку “Європейської Солідарності” Іван Мирка.

Чи має партія кошти на такі суми застави, Мирка не сказав. Лише додав:

"Я думаю, це буде складним випробуванням як для кандидатів, так і для партій”.

Керівник Волинської обласної організації “Громадського руху “Народний контроль” Павло Данильчук, який в 2015 році був кандидатом в мери Луцька, зазначив, що значне збільшення розміру застави ускладнює балотуватися незалежним структурам і кандидатам:

"Ця застава розчищає дорогу на місцевих виборах грошовитим, олігархічним партіям. І однозначно не стимулює конкуренцію та появу в місцевій політиці незалежних структур”, - пояснив Данильчук.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, луцька міська рада
В тему