26 Грудня 2019
Новини

У Луцьку з’явиться 10 нових культурних пам’яток

У Луцьку з’явиться 10 нових культурних пам’яток

У 2020 році Луцьк поповниться 10 новими пам’ятками.

Це завдання – серед основних напрямків роботи відділу охорони культурної спадщини, який нещодавно отримав нового керівника, пише ІА Волинські новини.

Про це йшлося 26 грудня під час пресконференції в Луцькій міській раді.

Керівник відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Олександр Котис пригадав, що обійняв посаду очільника відділу близько місяця тому. Цю посаду він обійматиме до кінця листопада наступного року.

Як пояснив, вважає, що його призначення – це логічне продовження тієї діяльності, яку краєзнавець провадив раніше, однак «раніше це була, скоріше, вільна творчість, а зараз йдеться про адміністративні обов’язки».

Олександр Котис теж тезово охарактеризував ситуацію в місті в галузі охорони культурної спадщини. Він акцентував, що ситуація в охороні культурної спадщини в місті близька до критичної.«Одна з форм того, як зберігати пам’ятки історії чи архітектури, – підписання охоронних договорів, зокрема з орендарями чи користувачами приміщень. Однак ця справа просувається в Луцьку тяжко», – сказав він і пояснив, що часто орендарі не розуміють цінності об’єкта.

Окрім того, відділ охорони культурної спадщини, на думку Олександра Котиса, має функціонувати окремо, а не в складі департаменту культури. Розділити структури планують у найближчі два місяця.

Водночас нагальним питанням є погодження відділ у Міністерстві культури, адже до сьогодні відділ охорони культурної спадщини, згідно з чинними нормами законодавства, непогоджений.

«Я хочу зробити діяльність відділу максимально публічною. Тут немає що приховувати, я навпаки хочу зробити наші проблеми відкритими, щоби про них знали люди», – зазначив Олександр Котис.

Ще одним із головних завдань він назвав створення нової облікової документації на пам’ятки. Так, зараз у Луцьку нараховується близько 120 пам’яток, однак, як запевнив Олександр Котис, у місті є ще вдосталь будівель, які можуть отримати статус пам’яток.

Так, наступного року відділ планує взяти на облік 10 нововиявлених пам’яток. Це, наприклад, будинок, де колись містився клуб «Рідна хата», на вулиці Кривий Вал, будинок мисливця, школа № 8, окремі казарми на вулиці Стрілецькій.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, історія, культура
В тему