12 Грудня 2019
Новини

Гречка і хліб подорожчають в Україні

Гречка і хліб подорожчають в Україні

Попри зібраний рекордний урожай зернових, у 2020 році ціни на хліб, борошно і крупи не підуть вниз.

Головна причина в тому, що після підписання Асоціації з ЄС і скасування регулювання цін на соціально важливі продукти харчування вони почали зростати, все більше наближаючись до європейських,  йдеться в матеріалі Сегодня.

«Наші виробники отримали можливість продавати товар за кордон за ринковими цінами. Тому ціни на борошно, хліб, крупи в Україні поступово виросли і тепер залежать тільки від попиту і пропозиції. Так було з гречкою: у 2016 році вона подорожчала майже до 40 грн/кг, потім подешевшала більш ніж удвічі через надлишок пропозиції. Зараз ціни на неї знову піднімаються», – сказав голова Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

За прогнозом Дорошенка, в грудні 2019 року і в першій половині 2020 року крупи і бакалія подорожчають на рівень інфляції (5-6% на рік), а хліб – вище інфляції на 1%. Гречка коштуватиме понад 30 грн/кг (зараз 23-25 грн/кг). Зате повинна знизитися ціна на пшоно – з 30-35 грн/кг до 20-22 грн/кг, оскільки проса цього року зібрали достатньо.

На думку економіста Олега Пендзина, бакалія в 2020 році дорожчатиме не менше, ніж на рівень інфляції або на 0,5% щомісяця, а хліб – вище інфляції в 1,5-2 рази, або на 0,8-1% щомісяця . Перш за все це стосується преміальних сортів, здоби і кондитерських виробів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, ціни
В тему