10 Грудня 2019
Новини

Бюджет Волині 2020 року: яким він буде

Бюджет Волині 2020 року: яким він буде

З держбюджету 2020 року волиняни отримають значно менше ресурсів, ніж цьогоріч.

Про це йшлося під час оперативної наради в голови облдержадміністрації 10 грудня, пише ІА Волинські новини.

Зі слів директора департаменту фінансів Волинської облдержадміністрації Ігоря Никитюка, з основних параметрів бюджету 2020 року – прогнозують підвищення темпів росту економіки, ріст ВВП на рівні 3,7% порівняно з 2019 роком. Індекс споживчих цін становитиме 105,5% на наступний рік, розмір мінімальної зарплати становитиме з 1 січня 4723 гривні, що на 550 гривень більше, ніж у 2019 році. Таким чином, підвищення зарплати перевиконуватиме темпи інфляції.

Загальний обсяг ресурсів, які отримають на Волині з держбюджету – 5,2 мільярда гривень, з яких 1,8 мільярда спрямують обласному, 3,4 – місцевим бюджетам. Таким чином, обсяг ресурсів з держбюджету зменшиться на 4,2 мільярда або 44,5% порівняно з поточним роком. Зміни стосуються системи реалізації державних програм соціального захисту – ці видатки наступного року надходитимуть до споживача не через обласний бюджет, а через центральні органи влади. Ці видатки у 2019 році становили 3,1 мільярда гривень. Окрім того, наразі в державному бюджеті не розподілили 20 мільярдів гривень бюджетних трансфертів, які можуть стати додатковим ресурсом наступного року.

З метою підтримки комунальних закладів охорони здоров’я планують отримати субвенцію в розмірі 1,5 мільярда гривень на реалізацію програми спроможної школи – 3,5 мільярда, 485 мільйонів на реалізацію програми житла для внутрішньо переміщених осіб. Два мільярди становитиме цільова субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій.

Загальний обсяг фінансових ресурсів обласного бюджету в 2020 році становитиме 2,7 мільярда гривень. Майже 67% витрат реалізовуватимуть за рахунок державних трансфертів, власні доходи становитимуть 906 мільйонів, з них 824,1 мільйона – загального фонду. Серед джерел наповнення обласного бюджету наступного року буде, зокрема, дохід від ліцензування діяльності суб’єктів господарювання, які зберігають та продають пальне.

Надходження податку на доходи фізичних осіб становитиме понад 730 мільйонів. В умовах підвищення соціальних стандартів основною проблемою збалансування доходів є щорічне зменшення дотації на витрати у сфері освіти та охорони здоров’я. Йдеться про виплату зарплати непедагогічним працівникам, оплату комунальних послуг у медичній сфері. 148 мільйонів зарезервують для передачі місцевим бюджетам. Основними витратами лишаються оплата праці працівників бюджетних установ та оплата енергоносіїв, комунальних послуг, а також інші захищені статті. На капітальні видатки планують витратити 68,8 мільйона, 97,6 мільйона – на реалізацію регіональних програм.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, бюджет
В тему