26 Листопада 2019
Новини

В Україні посилюють покарання за підробку ліків

В Україні посилюють покарання за підробку ліків

В Україні посилюється відповідальність посадових осіб, безпосередньо пов'язаних з обігом ліків.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до ст.321-1 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів» № 284-IX, який Верховна Рада ухвалила 12 листопада, про це пише Сьогодні.

Про це повідомляється на сайті глави держави.

«Протидія виробництву та обігу фальсифікованих лікарських засобів мусить стати предметом постійної уваги з боку державних органів України, оскільки підробка ліків загрожує внутрішній безпеці країни», – йдеться у повідомленні.

Закон посилює покарання у вигляді позбавлення волі за фальсифікацію лікарських засобів.

Документ, зокрема, вносить зміни в ст.321-1 (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України, згідно з якими виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут свідомо фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі на термін від 5 до 8 років. До цього санкція за такі дії передбачала позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров'я людини, а також виробництво фальсифікованих лікарських засобів караються позбавленням волі на строк від восьми до 10 років (раніше – від п'яти до восьми років) з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Закон посилює відповідальність посадових осіб, діяльність яких безпосередньо пов'язана з обігом ліків. Поширення свідомо фальсифікованих лікарських засобів посадовою особою шляхом зловживання службовим становищем; медичним чи фармацевтичним працівником, або через інформаційні системи, зокрема Інтернет, карається позбавленням волі на строк від восьми до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади та з конфіскацією майна.

У разі, якщо дії, зазначені в частині 1 і 2 ст.321-1, які спричинили смерть людини або інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах, вони караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна (до цього санкція за такі дії передбачала позбавлення волі на строк від восьми до 10 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна).

Закон набуває чинності з наступного дня після дня його опублікування.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, ліки, кримінал
В тему