25 Листопада 2019
Новини

Більшість українців підтримують переговори з Путіним щодо Донбасу, — опитування

Більшість українців підтримують переговори з Путіним щодо Донбасу, — опитування
Володимир Зеленський і Володимир Путін

Понад дві третини опитаних українців - 75% - підтримують переговори президента України Володимира Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі.

Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження громадської думки, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), пише УНІАН. Результати представили на прес-конференції.

Зокрема, у респондентів запитали, як вони ставляться до перших рішень та пропозицій президента Зеленського. Так, 75% з опитаних українців відповіли, що підтримують ініціювання переговорів з президентом Російської Федерації для вирішення конфлікту на Донбасі. Водночас, 15,1% не підтримують, а 2,6% відповіли, що їм байдуже, ще 7,3% не змогли відповісти. 

При цьому 59,2% респондентів підтримують рішення щодо відведення військ від лінії розмежування, 25,6% - не підтримують, 1,6% - байдуже ставляться до цього, 13,6% - не змогли дати відповідь. Окремо соціологи запитали, які мають бути першочергові дії Зеленського та його команди. Так, 73,7% вважають, що має бути припинення вогню на Донбасі. Водночас кроки щодо повернення Криму підтримують 13,1%. «За» налагодження співпраці з Росією виступають 4,6% опитаних.

Разом з тим, зміцнення української армії підтримує 8,8%, об'єднання країни - 9,9%. Опитування проводилося з 4 по 19 листопада 2019 року у 110 населених пунктах всіх областей України, окрім АР Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на контрольованих урядом територіях. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка не перевищує 2,3%. 

Володимир Путін
Володимир Путін

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: володимир зеленський, володимир путін, Політика, Україна
В тему