10 Листопада 2019
Новини

Волинське село 100 років тому (фото)

Волинське село 100 років тому (фото)

Розшукали світлини столітньої давності, зроблені у селі Корсині та на його околицях Рожищенського району в роки Першої світової війни.

На даний момент оригінали цих фото і можливо інших, які поки не оцифровані, знаходяться в Австрійському державному архіві, що у місті Відні, ідеться в розвідці Тетяни Яцечко-Блаженко у Хроніках Любарта.

Перше фото показує будинки, які були в селі 100 років тому. Напевно, цей кадр особливо сподобався невідомому австрійському фотографу. На ньому можна також побачити криничного журавля, яких з кожним роком стає все менше на Волині. Журавель-криниця – це пристрій для підіймання відер з водою з криниць. Це може бути довга жердина, приладнана біля колодязя як важіль для витягування води, або й весь пристрій з такою жердиною.

Розглядаючи інші кадри можна побачити місцеву природу навколо села.

Не потрібно забувати, що світлини все ж таки зроблені в роки війни, тому закономірно на одному із кадрів бачити військових та важку зброю, яка використовувалась в боях поблизу села. Дослідники припускають, що в роки війни поблизу села Корсині дислокувались війська австро-угорської армії.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, історія, Фото, село
В тему