6 Листопада 2019
Новини

У Луцьку залишилася зимувати сім'я лебедів (фото)

У Луцьку залишилася зимувати сім'я лебедів (фото)
Лебеді в Луцьку

У Луцьку залишилися зимувати сім'я лебедів - тато, мама і дитинчата. За словами місцевих мешканців, молодих лебедів більше шести.

5 листопада їх зафіксували на водоймі в заказнику "Гнідавське болото". 

Зауважимо, що це не перший раз, коли на Волині лебеді зимують на водоймах, які рідко замерзають взимку. Такі випадки трапляються ледь не щороку.

Важливо знати, що лебедям не страшні морози до -2. У цих птахів є теплий лебединий пух і жирова змазка, а головна небезпека для них — це голод, відзначили в службі порятунку.  Орнітологи рекомендують підгодовувати птаха в період морозів тільки в тому випадку, якщо це сірий перволіток, що ще не змінив оперення. Одному такому лебедю необхідний 1 кг комбікорму раз на три дні. Така порція не привчить птаха до штучного годування, але й не дасть загинути в холоди. Також лебеді охоче їдять зерно, овес, кукурудзу, терті овочі та розмочене у воді сіно.

«Для міських жителів важливо знати, що лебедів і качок не можна годувати хлібом — у птахів від нього починається ентерит, — розповідала в  2018 році  екологТетяна Довженко. — Саме систематичний прикорм диких птахів у теплу пору часто й стає причиною, чому вони не відлітають у вирій. Цим люди надають птахам погану послугу, відучуючи добувати собі корм і вселяючи помилкову надію на легку зимівлю».

Сім'я лебедів у Луцьку

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, Фото, Волинь
В тему

Останні матеріали