25 Жовтня 2019
Новини

Е-права та техпаспорт перевірятимуть по-новому

Е-права та техпаспорт перевірятимуть по-новому

Електронні посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію авто перевірятимуть через QR-код.

Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

«Е-права та е-техпаспорт – це цифровий образ виданих особі пластикових посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), що містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код)», – ідеться в повідомленні.

Як це буде працювати:

  • водій зі свого смартфону повинен пред’являти документи поліцейському,
  • поліцейський за допомогою спеціальних технічних засобів повинен підтвердити дані в електронних ресурсах єдиної інформаційної системи МВС.

«71 млн гривень – саме стільки за цей рік українці сплатили штрафів за те, що не мали при собі прав чи техпаспорта під час керування автомобілем. Сьогодні, коли смартфон здатний замінити гаманець, вимога постійно мати при собі додаткові документи звучить архаїчно. Тому ми створили технічне рішення, що дозволить громадянам завантажити ці документи в захищений мобільний додаток «Дія» та більше не переживати, що документи залишилися вдома», – зауважив віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що необхідно для замовлення е-посвідчення водія чи е-техпаспорта:

  • завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг («Дія»),
  • пройти електронну ідентифікацію.

Е-права та е-техпаспорт формуються автоматично за наявності в єдиній інформаційній системі МВС усіх відомостей, що зазначаються в посвідченні водія та свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, у тому числі фотографії (відцифрованого образу обличчя) особи для формування е-посвідчення водія.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: водійські права, транспорт
В тему