22 Жовтня 2019
Новини

З кінця вересня «вірусками» перехворіло близько 11 тисяч волинян

З кінця вересня «вірусками» перехворіло близько 11 тисяч волинян

Впродовж минулого тижня ГРВІ на Волині захворіло близько 3700 волинян.

Це на 300 осіб менше, ніж попереднього тижня, повідомляє ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Із числа хворих 2,5 тис. – це  діти до 17 років (70%). Кількість госпіталізованих  з приводу ГРВІ становить 88 осіб (2% від захворілих, із них 80% діти). З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019р.) вже перехворіло близько 11 тисяч мешканців області.

Ефективним засобом у профілактиці грипу є вакцинація. Щеплення потребує кожна людина, котра піклується про своє здоров’я і здоров’я оточуючих. Своєчасна вакцинація знижує захворюваність на грип в кілька разів, пом’якшує перебіг хвороби, скорочує її тривалість, запобігає ускладненням. Щеплення від грипу найкраще робити в жовтні-листопаді, коли епідемія ще не почалася, оскільки на вироблення імунітету організму потрібно близько 2 тижні.

До сезону епідемії 2019-2020 року в Україні зареєстровані дві вакцини від грипу (Ваксигрип, Франція, котра містить усі чотири штами вірусу грипу та Джісі флю, Корея – містить три штами вірусів), котрі вже доступні в аптеках міста. Вартість однієї дози вакцини становить близько 300 грн., водночас триденне лікування для хворого з грипом обійдеться більше ніж тисяча гривень.

Відповідно до законодавства, щеплення проти грипу не входять до Національного календаря щеплень, а відтак, вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Її можна придбати в аптеці за власний кошт або за кошти підприємств, місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику. В групі ризику найбільше перебувають медпрацівники, вчителі, діти до 5 років, вагітні, літні люди, пацієнти із хронічними захворюваннями.

На сьогодні в області прищепилося понад 170 осіб, із них   101 —  це особи із групи ризику.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: грві, грип, захворювання, Волинь
В тему