11 Жовтня 2019
Новини

В Україні хочуть приватизувати державні кіностудії

В Україні хочуть приватизувати державні кіностудії

На підпис президентові Володимиру Зеленському передали законопроект №0896 «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з набуттям чинності законом «Про державну підтримку кінематографії в Україні», яким передбачається створення кінокомісій.

Про це свідчить інформація на сайті парламенту.

Останній етап проходження документа - переданий на підпис президенту. Документ раніше підписав спікер Верхової ради Дмитро Разумков.

На підпис Зеленському передали закон про приватизацію державних кіностудій

Відповідно до закону, кінокомісії можуть утворюватися в установленому законом порядку з метою надання консультаційної, організаційної та іншої не забороненої законом допомоги українським та/або іноземним суб'єктам кінематографії, популяризації України та її регіонів як привабливих локацій для кінозйомок, залучення українських та іноземних інвесторів для фінансування виробництва, прокату і показу фільмів і ефективного використання потенціалу української сервісної індустрії в області кінематографії.

Також у законі дається визначення державним кіностудіям і визначаються обов'язкові умови приватизації державної кіностудії.

Передбачається, що державна кіностудія не може змінити статус суб'єкта кінематографії у результаті приватизації.

Рада 3 жовтня прийняла в другому читанні законопроект №0896 «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з набуттям чинності закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», яким передбачається створення кінокомісії. За документ проголосували 253 нардепа.

Крім того, на підпис президенту Володимиру Зеленському передали законопроект №1058 «Про внесення змін до закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні» про державну субсидію для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створення) фільму в Україні».

Читайте також
Все про: кіно, приватизація, закон, володимир зеленський
В тему

Останні матеріали