16 Вересня 2019
Новини

Коли сусіди спалюють листя: як врятуватися від токсичного диму

Коли сусіди спалюють листя: як врятуватися від токсичного диму

Восени у повітрі відчутний неприємний запах від спалювання сухого листя та трави. Через це повітря навколо стає важким та гірким, адже з димом виходить діоксин, який є токсичним для людей.

Що робити, аби зменшити негативний вплив від забрудненого повітря, розповів головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка у коментарі УНН.

«Потрібно орієнтуватися на власні відчуття, тобто якщо відчуваєте сморід, запах диму, то закривайте вікна, робіть вологе прибирання, не куріть, коли знаходитеся в місцях, де палять листя, де є джерело цих токсичних викидів. Якщо до квартири не потрапляє дим, або суб’єктивно відчуваєте, що немає запаху, то можна провітрити приміщення», — сказав Стойка.

За його словами, бажано уникати вдихання цього токсичного диму, або, якщо бачите осередок задимлення, то обходити ці місця, особливо це стосується дітей та людей з хронічними захворюваннями: хронічним обструктивним захворюванням легень, бронхіальною астмою, бронхітом, з серцево-судинними захворюваннями.

«Людям, які курять, також варто уникати таких місць, бо при курінні набагато більше токсичних речовин надходить до організму. Адже, для курців токсичне навантаження буде набагато більшим. Це привід кинути курити і, разом з тим, зменшити ризики токсичної дії цього диму», — розповів Стойка.

Також, лікар дав поради людям, які зазнали негативного впливу через спалювання опалого листя.

«У першу чергу, повинен бути доступ до свіжого повітря, можна скористатися кисневими подушками, які продаються в аптеках, якщо дуже погано, особливо якщо є проблеми із серцевою недостатністю. Важливо пити воду, чай, або якусь нейтральну безалкогольну речовину, щоб допомогти вивести токсини. Варто звернути увагу на більш здорову їжу, нічого специфічного, просто овочі, фрукти, трав’яні чаї», — зазначив Стойка.

Окрім того, він рекомендує прийняти душ, щоб змивати те, що потрапило на шкіру, волосся. Також лікар радить не бігати, не займатися активними фізичними навантаженнями біля джерела диму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відома співачка втекла від Тимошенко

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Волинь, львів, київ, рівне, здоров'я
В тему