13 Вересня 2019
Новини

Через укус щура волинянин заразився смертельно небезпечною хворобою

Через укус щура волинянин заразився смертельно небезпечною хворобою

Двоє волинян підхопили небезпечне захворювання, переносниками якого є гризуни.

У серпні двоє волинян захворіли на лептоспіроз. Про це повідомляє Волинський обласний центр громадського здоров’я, пише «Волинь онлайн».

35-річна лучанка після купання у водоймі та 38-річний житель Горохова, якого вкусив щур.

Лептоспіроз — гостре інфекційне захворювання, збудником якого є бактерії лептоспіра. Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах (бактерія потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів), при контакті з інфікованими тваринами чи їх сирим м’ясом.

В організм людини бактерія лептоспірозу може потрапити через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Вживання зараженої їжі, сирої води та молока також може бути причиною захворювання.

Симптоми лептоспірозу: біль голови, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання, погіршення апетиту, спрага. При важкому перебігу хвороби лептоспіроз призводить до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення мозкових оболонок) та міокардиту (запального процесу в серці). Лептоспіроз може призвести навіть до смерті.

Хворобу доволі складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань. Наприклад, можуть нагадувати грип або ГРВІ. Інколи захворювання може протікати безсимптомно.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, суспільство, хвороби
В тему