11 Вересня 2019
Новини

Через «гомо совєтікус» у ЄС заговорили про скасування безвізу для українців

Через «гомо совєтікус» у ЄС заговорили про скасування безвізу для українців

Міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме запропонував скасувати безвіз для громадян України, які приїжджають в Естонію.

Про це повідомляє Левый берег.

За його словами, українці «відбирають роботу» в естонців. Їхня праця як мігрантів оцінюється дешевше, через що падає рівень зарплат для місцевого населення. Крім того, він назвав цю ситуацію «троянським конем», а українців «гомосовєтікусами».

«Троянським конем, у тому числі і для Росії, тому що ті, хто приїжджає сюди, не так українці, як росіяни зі сходу України, зросійщені українці або просто гомосовєтікус. Цей міграційний тиск зі сходу на нас дуже сильний, і він продовжує посилюватися», - заявив Хельме.

За його словами, повністю скасувати міграцію не вдасться, але Естонія повинна мати можливість вирішувати, кого, в якій кількості, на який термін і на яких умовах впускати.

Міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу заперечив. Він підкреслив, що скасувати безвізовий режим для України неможливо, до того ж це не в інтересах Естонії.

«Для роботи громадянам України необхідно мати робочу візу, і більшість українців, які приїжджають сюди працювати, її мають. Запобіганням зловживанням, що пов'язані з візовими порушеннями, повинна займатися поліція, і тут треба навести лад», - додав Рейнсалу.

Він також підкреслив, що рішення забезпечити Україні безвіз було чітким політичним рішенням Євросоюзу і відмова від нього не відповідає інтересам Естонії в підтримці інтеграції України в Євросоюз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Олечка працює»: Полякова роками утримує безробітного чоловіка

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Світ, суспільство, безвіз, євросоюз
В тему