3 Вересня 2019
Новини

Припинення війни на Донбасі залежить від «двох мрій Путіна»

Припинення війни на Донбасі залежить від «двох мрій Путіна»

Припинення військових дій на Донбасі можливо тільки тоді, коли здійсняться «дві мрії Путіна».

«У Путіна в цій війні є своя мета, допоки він її не доб'ється, все буде як і раніше», – заявив в коментарі OBOZREVATEL військовий експерт Олег Жданов.

«У нього одна-єдина мета – утримати Україну в політичній орбіті Кремля. З цим пов'язано дві мрії: визнання Криму російським і України як вотчини Росії», – заявив експерт.

Відповідаючи на запитання про те, чого можна очікувати восени в зоні бойових дій на сході країни, він спрогнозував: «Озброєний конфлікт низької інтенсивності триватиме, з періодичним загостренням і ослабленням – такий, як ми спостерігаємо сьогодні».

На думку Жданова, «питання в тому, чого хоче Путін. Мета війни – це суверенітет України. Вся ця кривава бійня на сході країни була організована саме для цього. Поки він цього не отримає, нічого не закінчиться. Через це і обмін полоненими не відбувся – бо він не побачив підсумкового документу, про який вже згадував».

Зокрема, мова йшла про «письмове закріплення плану Штайнмайера», який передбачає перестановку місць політичної і військової складових Мінських домовленостей. «Тобто спочатку Україна виконує політичну частину, а потім, на розсуд Росії, вона, можливо, виконає військову частину, тобто виведе свої війська і передасть нам кордон під контроль», – зауважив Жданов.

Разом з тим він нагадав: «Цього не сталося. Слава богу, що президент Зеленський не торгує суверенітетом країни».

Таким чином, цієї осені в зоні бойових дій «абсолютно нічого не зміниться», – переконаний експерт.

Відповідаючи на запитання, чи може Путін скористатися недосвідченістю Зеленського в ролі Верховного головнокомандувача, він сказав: «Думаю, що ні. По-перше, Росія сьогодні не готова до масштабної війни. По-друге, зараз ніхто не дасть розв'язати масштабний конфлікт на європейському континенті, особливо країні, що має ядерну зброю».

Як писав OBOZREVATEL, раніше Олег Жданов нагадав: санкції, які введе Гаазький міжнародний трибунал щодо Росії за невиконання його рішень про звільнення полонених українських моряків, зокрема, передбачають заборону входу російських судів в порти інших держав, арешт рахунків, рухомого і нерухомого майна РФ

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, війна на сході україни, донбас, володимир путін
В тему