30 Серпня 2019
Новини

Перший день роботи нової Верховної Ради: чим він відзначився

Перший день роботи нової Верховної Ради: чим він відзначився

Вчора, 29 серпня, запрацював новий український парламент дев’ятого скликання. І вперше в політичній історії української держави одна партія отримала монобільшість і нечисельну опозицію.

Саме тому партія президента Зеленського «Слуга народу» очолить всі ключові посади нового уряду.

Як стало відомо, представників оновленого складу уряду президент пропонував особисто і навіть не всі депутати з монобільшості знали, за кого в кінцевому результаті їм доведеться голосувати. Подейкують, що президент особисто з кожним претендентом проводив співбесіду.

Отже, чим запам’ятався і увійде в історію перший день роботи нової Верховної Ради:

  • вперше в парламенті сформовано монобільшість, яка повинна голосувати одностайно і підтримувати президентські пропозиції та закони. Водночас до останнього часу спостерігалася дивна тенденція, коли нардепи з правлячої партії до самого оголошення не знали за кого і за що конкретно їм доведеться голосувати. Це теж сучасні українські реалії.
  • вперше чисельність уряду скоротилася з 25 чоловік до 17, де 6 ключових посад займають жінки, а решта – чоловіки;
  • скоротилася і кількість міністерств, тепер замість 19 буде лише 15: Мінеокології об’єднали з Міненергетики, Мінагрополітики – з Мінекономікою, єдиним стане Мінветеранів з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій, замість Мінкультури, Мінінформу та Мінмолодьспорту буде Міністерство культури, молоді та спорту, утвориться нове Міністерство цифрової трансформації та нове Міністерство громад і територій;
  • також не стане посади першого віце-прем’єра, а замість 6 залишиться лише 2 віце-прем’єрів;
  • правляча партія чисельністю 254 депутати утворює коаліцію, в опозицію до якої виступає лише одна фракція «Європейська солідарність». Загалом в новому парламенті працюватиме 5 фракцій: «Слуга народу» (254 депутати), «Опозиційна платформа – За життя» (54 депутата), «Європейська солідарність» (27 депутатів), «Батьківщина» (25 депутатів), «Голос» (17 депутатів). Окрім фракцій працюватиме і депутатську група самовисуванців «За майбутнє» (23 депутатів), про створення та функції якої ми вже писали раніше;
  • обрано очільника уряду та представників міністерств;
  • парламент прийняв у першому читанні законопроект про скасування депутатської недоторканності, який в разі прийняття Верховною радою вступить в дію у 2020 році.

Новий уряд України матиме такий вигляд:

Отже, як бачимо, перший день нового українського парламенту був дуже плідним. І важко не погодитися з політологами, які стверджують, що Україна з парламентсько-президентської держави набуває рис президентської, де основна влада та керівництво зосереджені в руках президента.

 

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Україна, Політика, закон, закон, кабінет міністрів, вру
В тему

Останні матеріали