28 Серпня 2019
Новини

У Польщі відмовляються працевлаштовувати українців через… націоналізм

У Польщі відмовляються працевлаштовувати українців через… націоналізм

У Польщі нову хвилю антиукраїнських настроїв, каталізатором яких став скандал у Гдині, офіційно засудила влада міста.

Про це повідомляє «Укррудпром».

Зокрема, польський бізнесмен опублікував оголошення про прийом на роботу кухаря на зарплату 17 злотих за годину (110 гривень) у ресторан “У Кашуба”, де було зауваження: «Жодних українців або їм подібних. Тільки відповідальні люди».

У результаті мер польського міста Войцех Щурек засудив власника ресторану Гжегожа Булльманна за ксенофобію.

Водночас сам Булльманн не став коментувати інцидент, посилаючись на хворобу, а його представники вибачилися.

Однак ні реакція мера, ні вибачення ресторану не пом’якшили скандал.

Думки ж поляків щодо цієї ситуації розділилися. Одні засуджують Булльманна за расизм, а інші скаржаться «на несумлінність і безвідповідальність українських співробітників».

«Українці працелюбні й невибагливі, вони рятують польський ринок праці, тоді як поляки виїжджають на заробітки в багатші країни Заходу. Крім того, введення безвізового режиму для громадян України призвело до нервозності на польському ринку праці. Роботодавці стали побоюватися, що українських співробітників переманять у Німеччину, наприклад», – повідомив Кшиштоф Інглот – гендиректор польського кадрового агентства, яке, зокрема, й підбирає кадри в Україні.

«Все частіше чую нарікання бізнесменів на несумлінність і безвідповідальність українських співробітників. Господар одного кафе скаржився знайомій на те, що українець пішов із роботи без попередження, довелося терміново шукати йому заміну. Часто чую, що українці люблять випити, бувають випадки крадіжок. Серед них є і націоналісти», – підсумував власник варшавської пекарні Тадеуш Крупа.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, Україна, суспільство, українці у польщі, польща, заробітчани, націоналісти, економіка
В тему