25 Серпня 2019
Новини

NASA розслідує перший злочин у космосі

NASA розслідує перший злочин у космосі

НАСА розслідує заяву про те, що астронавтка Енн Макклейн отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої лесбійської партнерки.

Це може стати першим випадком злочину в космосі, передає «Бі-Бі-Сі. Україна» із посиланням на New York Times.

Енн Макклейн підтверджує, що заходила до облікового запису з МКС, але заперечує будь-які правопорушення. Її ж колишня партнерка Саммер Ворден подала скаргу до Федеральної торгової комісії США.

Через адвоката космонавтка розповіла журналістам, що вона лише переконалась у тому, що фінанси родини були в порядку: вистачало грошей для сплати рахунків і догляду за сином Саммер Ворден, якого вони до розлучення виховували разом.

Енн Макклейн і Саммер Ворден, офіцер розвідки ВПС, одружилися 2014 року, а в 2018-му пані Ворден подала на розлучення.

Слідчі з Управління генерального інспектора НАСА зв’язалися з обома сторонами справи.

Енн Макклейн закінчила престижну військову академію у Вест-Пойнті, брала участь у бойових діях в Іраку і має бойові вильоти тривалістю понад 800 годин. Пройшла спеціальну підготовку як пілот-випробувач, 2013 року її обрали для роботи в НАСА.

Вона провела шість місяців на борту МКС і мала брати участь у першій в історії жіночій космічній місії. Але в останню хвилину політ скасували через відсутність необхідного скафандра.

Відповідно до юридичних домовленостей, узгоджених п’ятьма державами, що володіють космічною станцією – США, Росією, Європою, Японією і Канадою, люди і майно в космосі є частиною національного законодавства. Тому, якщо громадянин Канади вчинить «космічний злочин», його судитимуть за канадським законодавством, а росіянина – за російським.

При цьому Європу вважають єдиною державою в рамках космічного права. Будь-яка європейська держава може поширити дію своїх національних законів і норм на європейське обладнання та персонал у космосі.

Космічне право також містить положення про екстрадицію на Землю, якщо одна країна захоче притягнути до відповідальності громадянина іншої країни за провину в космосі.

З розвитком космічного туризму може виникати необхідність у судовому переслідуванні за злочини в космосі, однак самі закони поки не перевірили на практиці. НАСА повідомила працівникам ЗМІ, що їм невідомо про будь-які злочини, вчинені на космічній станції.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, суспільство, космос, злочин
В тему

Останні матеріали