20 Серпня 2019
Новини

Здай хабарника: Зеленський обіцяє викривачам корупціонерів 10% від взятки

Здай хабарника: Зеленський обіцяє викривачам корупціонерів 10% від взятки

Зеленський має намір внести до Верховної ради проекти законів, які передбачають для викривачів корупції матеріальну винагороду до 10% від суми хабара.

Про це повідомляє президентська прес-служба.

«Разом з міжнародними експертами та фахівцями з українських громадських організацій ми обговорили зміни до законодавства, що стосуються вдосконалення механізмів повідомлення про корупційні правопорушення, посилення захисту осіб, які надають таку інформацію, а також способи їхнього мотивування для викривання топ-корупціонерів», – сказав керівник Офісу Глави держави Руслан Рябошапка.

Так, проекти законів, що готуються, регламентують способи та порядок повідомлення про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, процедури розгляду таких повідомлень, права та гарантії захисту викривачів, їхніх близьких осіб та інших осіб, які сприяли розкриттю викривачем інформації, включно з правом викривача отримувати дані про стан розгляду наданої інформації, правом на безоплатну правову допомогу, конфіденційність, а також на матеріальну винагороду у межах 10% від суми відшкодованих державі збитків або розміру неправомірної вигоди (хабара).

«Викривачі, що повідомляють про масштабні корупційні схеми, які завдають державі значних збитків, будуть заохочені матеріальною винагородою. Крім того, держава гарантуватиме викривачам корупційних злочинів захист від переслідувань за розголошення інформації, відновлення порушених трудових та інших прав, конфіденційність повідомлень про корупцію, а також встановлення відповідальності у випадках переслідування викривачів», – додав заступник керівника Офісу Президента.

Відповідні законопроекти, підготовлені з урахуванням передвиборчих зобов’язань Володимира Зеленського, будуть внесені Президентом України як невідкладні для позачергового розгляду Верховною Радою України.

Нагадаємо, що головному спеціалісту відділу реєстру житлового фонду департаменту ЖКГ Жанні Ковальчук оголосили підозру в отриманні хабаря. Інкримінують, що чиновниця вимагала від учасника АТО тисячу доларів США, за сприяння в отриманні компенсації на житло.

Ми писали, що на хабарі викрили інспектора Луцького прикордонного загону, який отримував гроші за те, що сприяв переміщенню контрабанди цигарок через кордон.


Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, хабар, корупція, винагорода, володимир зеленський
В тему

Останні матеріали