18 Серпня 2019
Новини

Американці розсекретили перший звіт розвідки про аварію на ЧАЕС

Американці розсекретили перший звіт розвідки про аварію на ЧАЕС

Те, що в результаті аварії на електростанції загинули лише 2 особи, у США вважали нісенітницею. Водночас, американці були певні: весь персонал евакуювали відразу після вибуху.

Пише 24 канал.

У США просто не могли повірити в інформацію про лише двох загиблих, виходячи з масштабів руйнації. Про це йдеться у першому звіті розвідки США щодо катастрофи, опублікованого американською неурядовою організацією «Національний архів безпеки».

Звичайна денна зміна на радянському реакторі налічує близько ста людей. На нічній зміні чергують 25 – 35 людей. Оскільки 3-й та 4-й енергоблоки розташовані близько один до одного, кількість людей довкола реактора вдень могла налічувати до 200, а вночі – до 70 осіб,
– мовиться у документі.

Також у звіті американці припускають: більшість персоналу мали відразу евакуювати, а от задля зменшення наслідків катастрофи певні групи все одно б залишили біля реактора. Насправді ж – жодної евакуації після вибуху не відбулося.

Окрім того, масштаби руйнування змусили американську розвідку припустити, що всі, хто були поблизу реактора, загинули.

"Нам здається, що всі, хто перебували поблизу енергоблоку до вибуху або померли, або отримали летальні дози радіаційного опромінення", – йдеться у звіті.

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему

Останні матеріали