15 Серпня 2019
Новини

На Волині знову церковні розбірки: у Доротищі і Боблах пошарпалися парафіяни УПЦ МП і ПЦУ

На Волині знову церковні розбірки: у Доротищі і Боблах пошарпалися парафіяни УПЦ МП і ПЦУ

В обох селах прибічники Московського патріархату не пускають до храму  односельчан, які перейшли у єдину помісну церкву.

Одразу у двох селах Волинської області – Доротище на Ковельщині та Бобли на Турійщині – сталися сутички між місцевими релігійними громадами – прихильниками УПЦ (МП) та ПЦУ. Про це повідомляє ІА «ВолиньPost» із посиланням на місцевих жителів. 

Так, місцеві жителі села Доротище розповіли, що увечері суботи, 10 серпня, релігійна громада, яка нещодавно приєдналася до ПЦУ, запланувала увійти в храм, аби помолитися та аби ревізійна комісія здійснила опис майна. Увійти в храм, як розповідають селяни, мали намір одразу після служби у ньому місцевого священника УПЦ (МП).

Уродженка села Доротище Олена Возняк стверджує, що священника неодноразово просили віддати ключі або хоча би правити богослужіння почергово, але він не погодився. 

«Ми прийшли для того, аби домовитися. Ми ж маємо усі документи, крок за кроком, етап за етапом ми стали офіційною релігійною організацією. При наявності документів ми не можемо потрапити до храму. Коли хтось наближається до церкви, то вони (прихильники УПЦ МП. – Ред.) відразу телефонують «хлопчикам» спортивної статури, щоб приїхали», – розповідає Олена Возняк. 

Зрештою, спроба прихильників ПЦУ зайти до храму закінчилася шарпаниною між жінками, що були прихильницями обох конфесій. Тож учасників сутички втихомирювала поліція, а згоди щодо подальшої долі храму так і не дійшли. Після сутички представники УПЦ (МП) продовжили службу. 

У неділю ж, 11 серпня, суперечка відбулася вже у храмі села Бобли Турійського району. Вранці представники новоутвореної громади ПЦУ зрізали замки на вхідних дверях у церкву та почали службу. Дізнавшись про це, місцевий священник УПЦ (МП) скликав прихильників цієї конфесії. Тож, коли ті прийшли, у храмі відбулася сутичка. На місце події виїжджав навіть начальник Турійського відділення поліції. 

Відомо, що щодо подій, які відбулися того дня у Боблах, поліцейські отримали декілька заяв, зокрема – щодо пошкодження замків і заподіяння тілесних ушкоджень.

Відзначається, що на офіційному сайті УПЦ (МП) події у Боблах назвали черговою провокацією. Мовляв, представники ПЦУ незаконно проникли у церкву і влаштували там бійку. 

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, суспільство, НП, православна церква україни, упц мп, скандал, релігія
В тему

Останні матеріали