8 Серпня 2019
Новини

Українці у небезпеці – їх вбиває Philip Morris

Українці у небезпеці – їх вбиває Philip Morris

Аби врегулювати ринок електронних цигарок, команда Володимира Зеленського повинна провести «шокову терапію» у сфері охорони здоров’я.

Також потребує врегулювання ринок  так званих продуктів «зі зниженим ризиком», включно з IQOS і Juul від Philip Morris International.

Про це пише  міжнародне видання bne IntelliNews.

У матеріалі вказано, що Україна не дотримується Рамкової конвенції ВООЗ про боротьбу проти тютюну і досі не підготувала нормативну базу для контролю над цим ринком. У результаті в країні спостерігається “вибухове зростання” електронних цигарок, які не менш небезпечні, ніж звичайні.

Зокрема, електронні цигарки, IQOS, Juul і їхні аналоги також провокують нікотинову залежність і шкідливо впливають на серцево-судинну систему і легені. Однак це не заважає брендам електронних цигарок просувати цю продукцію серед дітей і підлітків, пише bne IntelliNews.

Так, минулого року дослідження міжнародної організації Campaign for Tobacco-Free Kids показало десятки порушень законів про заборону реклами тютюнових виробів біля київських шкіл. У рамках глобальної промокампанії Philip Morris у Східній Європі в Україні просувають “дружні до IQOS” бари і ресторани, IQOS спонсорує кулінарні фестивалі і модні заходи для дітей і підлітків, реклама бренду присутня на автомобілях.

Масштаб наслідків показав глобальне дослідження вживання тютюну серед молоді. В Україні понад 40% підлітків (віком від 13 до 15 років) пробували електронні сигарети, а майже кожен п’ятий регулярно їх вживає. Крім того, 13,5% українських підлітків регулярно курять тютюн, а понад 46% опитаних зізнаються, що хотіли б спробувати.

Видання пише про те, що команді Зеленського необхідно посилити регулювання і привести закони про боротьбу з курінням у відповідність до європейських стандартів, незважаючи на опір тютюнових корпорацій.

«Промисловому лобіюванню часто вдавалося зірвати українські ініціативи щодо податків на тютюн і реклами. Тютюнова індустрія навіть використовувала голос українського уряду в міжнародних організаціях, щоб лобіювати такі заходи, як звичайна упаковка, – йдеться в матеріалі. – Новий уряд може знизити рівень захворюваності на рак і витрати на охорону здоров’я, одночасно збільшивши тривалість життя в Україні. Незважаючи на війну і спалахи інфекційних захворювань, серцево-судинні захворювання, рак і респіраторні захворювання залишаються трьома основними причинами смерті українців».

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, електронні сигарети, куріння, онкологія, сигарети
В тему