26 Липня 2019
Новини

Універсальні ліки: від яких хвороб рятує басейн

Універсальні ліки: від яких хвороб рятує басейн

Відвідування басейну допомагає якщо не одужати, то, принаймні, істотно полегшити стан при багатьох хворобах.

Перелік найтиповіших із них опублікувало видання Мой ребенок.

Зрозуміло, навантаження повинні регулюватися фахівцями, а відвідування басейну варто узгодити з лікарем.

БАСЕЙН ПРИ ХВОРОБАХ СЕРЦЯ

Під час плавання в басейні поліпшується процес кровообігу, робота серця стає більш активною, це тренує серцевий м’яз, зміцнює та знижує ризик виникнення інфаркту. В результаті регулярного відвідування басейну, серце починає працювати більш ефективно і економічно.

Крім того, поліпшується периферичний кровообіг і якість постачання кисню до всіх органів і тканин, нормалізується артеріальний тиск. Дозоване плавання кардіологи навіть рекомендують в якості реабілітації після операції на серці.

БАСЕЙН ПРИ НЕВРОЗАХ І ГІПЕРАКТИВНОСТІ

Плавання в басейні, а ще краще — акваеробіка, це те, що вам порадить психотерапевт, на додаток до основного лікування. Басейн допомагає навіть при такому непростому стані як депресія. Під час плавання або занять аквааеробікою поліпшується постачання мозку киснем, за рахунок посиленого кровотоку, неминуче змінюється навіть гормональний фон, виробляються ендорфіни, настрій підвищується. Цікаво, що плавання діє на нервову систему по-різному — якщо ви збуджені, заспокоює, якщо відчуває млявість і слабкість — тонізує. При цьому можна навіть позбутися від безсоння і підвищеної тривожності.

БАСЕЙН ПРИ ДЦП

Спеціальні заняття в басейні з тренером можуть стати порятунком для діток, які страждають від ДЦП . Звичайно, вилікувати ДЦП басейн не зможе, але однозначно полегшить стан і додасть впевненості. Вода дозволяє зняти навантаження з хребта, значно зменшити напругу в суглобах і м’язах, кожен рух дитини в воді стає для неї тільки в радість, вона вчиться керувати своїм тілом.

БАСЕЙН ПРИ ХВОРОБАХ СУГЛОБІВ

Плавання і щадні вправи у воді допомагають полегшити навантаження на суглоби, які людина відчуває при ходьбі, що само по собі дуже допомагає поліпшити якість життя. Акуратний масаж водою тканин навколо суглобів, який відбувається при плаванні, покращує відтік лімфи, зменшує набряк, а посилений кровотік допомагає природній регенерації суглоба.

ПРИ ЗАХВОРЮВАННЯХ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ

Перебування в басейні рекомендують після бронхітів, перенесеного запалення легень і навіть при ГРЗ. Справа в тому, що вологе повітря допомагає очистити легені і бронхи, позбутися від слизу і не дати йому засохнути. Крім того, плавання в басейні супроводжується глибоким і частим диханням, завдяки чому задіюються в акті дихання так звані «мертві простори» — ділянки легких, зазвичай не беруть участі у вдиху. Плавання в басейні при правильній температурі часто рекомендують хворим, що страждають на хронічний бронхіт і навіть бронхіальну астму.

БАСЕЙН ПРИ ОЖИРІННІ

Позбутися від зайвої ваги або не допустити його, так само допоможе басейн. Під час плавання задіяні практично всі наші м’язи, але хребет при цьому не відчуває навантаження. Доводиться витрачати чимало енергії, при цьому жирові клітини перетворюються у м’язову тканину.

А ще, вода має масажуючий вплив на шкіру і підшкірну клітковину, шкіра вимушено ущільнюється, зміцнюється, а під дією посиленого кровотоку зі шкіри вимиваються шлаки.

БАСЕЙН ПРИ БОЛЮ В СПИНІ І ПОРУШЕННЯХ ПОСТАВИ

Коли ми занурюємося в воду, гравітаційне навантаження на хребет значно знижується, а плавання сприяє зміцненню м’язового корсета хребетного стовпа, стимулює тонус околопозвоночних м’язів, м’язів грудної клітини і попереку.

 Важливо пам’ятати, у такого цілющого у багатьох випадках плавання в басейні є і цілий ряд протипоказань. А тому, перш ніж лікуватися водою, обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному сьогодні проведуть безкоштовне експрес-тестування на гепатит

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Волинь, львів, київ, рівне, басейн, цікаво знати, здоровий спосіб життя
В тему