24 Липня 2019
Новини

Фігурант гучного секс-скандалу тепер промишляє у Генштабі

Фігурант гучного секс-скандалу тепер промишляє у Генштабі

Полковник Віктор Іванів, якого звинуватили у сексуальних домаганнях у військовій частині, так і не поніс покарання, а пішов на підвищення.

Про це повідомив голова Вінницької громадської організації «Ревізія влади Віталій Павловський, передає Газета.UA.

За його словами, після перевірки Генштабу ЗСУ, доказів насильства не знайшли. А буквально днями він отримав документ, в якому зазначено, що Віктора Іваніва підвищили по службі і тепер він служить у Генеральному штабі ЗСУ.

«Досі триває кримінальне провадження за заявою Валерії Сікал щодо сексуальних домагань. Ним займаються правоохоронні органи Хмельницької області, дівчина неодноразово давала свідчення. Більш того, у військовій частині провели аудиторську перевірку і виявили масові порушення і розтрати. Чи буде хтось взагалі за це відповідати? Але замість зняття з посади, полковника Іваніва підвищили, про що зазначено у відповідному наказі. Ми були готові до такого повороту, бо чули, що у скандального офіцера є «покровителі» у керівній гілці Міноборони. Це дно української армії. Корупцію та кумівство ніхто не скасовував, навіть під час війни. Втім, ми не здаємося», - розповів Павловський.

Він висловив надію на те, що в історію втрутиться Володимир Зеленський та його прес-секретар Юлія Мендель, оскільки саме вона написала статтю про Сікал для американського видання.

24-річна лейтенантка Валерія Сікал заявила в поліцію та у військову прокуратуру через сексуальні домагання від свого командира, полковника Віктора Іваніва.

За її словами, чоловік чіплявся до неї цілий рік. Часто викликав до себе та змушував до сексу, торкався, говорив неприємні речі, обіцяв за поступливість легку службу.

Також на дівчину наклали штраф за «самоволку». Командир не відпустив у відпустку за станом здоров'я після операції, і вона пішла сама.

Згодом ще вісім дівчат написали заяву про домагання полковника.

Навесні 2019 року історія стала відома також у США, так як у New York Times вийшла стаття про українську жінку-військову, яка бореться проти сексуального насильства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчив поводитися з «самцем»: нові подробиці секс-скандалу в ЗСУ

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, київ, Політика, НП, секс-скандал, армія
В тему