22 Липня 2019
Новини

Розбите серце веде до страшної хвороби – висновок лікарів

Розбите серце веде до страшної хвороби – висновок лікарів

Нещасливе кохання – це дуже сильний стрес, який відчуває організм. Синдром такоцубо, або ж синдром розбитого серця, може навіть стати причиною розвитку онкологічних захворювань.

Таку думку підтверджують результати дослідження, пише Здоров’я 24.

Вчені пояснюють, що сильний стрес може викликати гостру «хвилеподібну» дисфункцію лівого шлуночка. Такі відчуття ми зазвичай описуємо висловом «щемить у грудях». Це, у свою чергу, може призвести до раптової серцевої недостатності. Коли пацієнтам у такому стані робили електрокардіографію (ЕКГ), то результати були схожими до тих, що мають люди, які перенесли інфаркт міокарда.

До речі, синдром розбитого серце – це не тільки про нещасні стосунки. Це в принципі про сильні емоції, з якими людина не може впоратись. Наприклад, смерть близької людини. Хоча це може бути і хвиля позитивних емоцій, яка накриває з головою. Подібні ситуації ми описуємо словами "сльози радості". Але насправді це справжнісінький стрес.

Звісно, нам треба час, аби виключити емоції, проаналізувати обставини та жити далі. І це нормально. Головне – не затримуватись у стані внутрішньої нестабільності надовго. Бо коли стан емоційної пригніченості, апатії, депресії триває місяцями, організм починає знищувати сам себе.

За даними досліджень, кожен шостий з синдромом розбитого серця страждає на рак. Ланцюжок такий: потужний стрес – серцева недостатність – поява злоякісної пухлини. Причинно-наслідкові зв'язки між другою та третьою ланками вчені ще вивчають. 

Науковці рекомендують проходити медичне обстеження після пережитих потрясінь. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві з’явилося пиво «Уляна» із зображенням Супрун (фото)

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Волинь, львів, київ, рівне, Світ, здоровий спосіб життя, цікаво знати
В тему