18 Липня 2019
Новини

На Донбасі домовилися про нове перемир'я

На Донбасі домовилися про нове перемир'я

Учасники тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання ситуації на Донбасі під час засідання у середу, 17 липня, домовилися про режим припинення вогню з опівночі 21 липня на час збору врожаю.

Про це повідомила Дарина Оліфер, речниця представника України в ТКГ, експрезидента Леоніда Кучми на своїй сторінці в соцмережі.

Учасники засідання висловили прихильність до «мінських домовленостей» і взяли на себе зобов'язання забезпечити повний і безпечний доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ по всій території України.

Також сторони домовилися про подальше розведення сил в районі Станиці Луганської.

«Домовлено, що найближчим часом відбудеться одночасний, синхронний демонтаж фортифікаційних споруд, який розпочнеться зі знесення споруди незаконних збройних формувань ОРЛО на мосту, а також відбудеться деполітизація - будуть прибрані символи квазіугруповань», - пояснила Оліфер.

Вона додала, що українська сторона обіцяє в найкоротші терміни забезпечити свою частину ремонту мосту через річку в місці розведення сил.

Крім того, учасники з боку бойовиків підтвердили місцезнаходження 69 українських затриманих громадян, яких Україна прагне звільнити. З іншого боку, за словами Оліфер, в українських пенітенціарних установах перебувають 208 людей, «яких просить звільнити протилежна сторона».

Зазначається також, що в соціально-економічній підгрупі ТКГ працюють над забезпеченням безперебійного енерго- та водопостачання.

Раніше, 2 липня, під час попередньої зустрічі ТКГ у Мінську сторони не змогли домовитися про запровадження «хлібного перемир'я» та звільнення утримуваних осіб. В українській делегації у ТКГ повідомили, що на заваді цих домовленостей стала позиція Росії. Між тим, попри перемир'я, про які сторони домовляються час від часу, на Донбасі продовжуються обстріли та гинуть люди.

Все про: Політика, Україна, суспільство, донбас, вибори, армія
В тему