3 Липня 2019
Новини

Путін офіційно відновив «холодну війну»

Путін офіційно відновив «холодну війну»

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про зупинення Договору РФ зі США про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД), який наприкінці 80-х поклав край гонці озброєнь «холодної війни».

Про це повідомляє Гордон.

Держдума РФ схвалила закон 18 червня, Рада Федерації – 26 червня.

Він набуває чинності з дня опублікування – 3 липня.

«Рішення про відновлення Російською Федерацією Договору між Союзом Радянських Соціалістичних Республік та Сполученими Штатами Америки щодо ліквідації їхніх ракет середньої та меншої дальності ухвалює президент Російської Федерації», – указано в документі.

США оголосили про намір зупинити виконання підписаного в 1987 році ДРСМД після появи на озброєнні російської армії крилатої ракети 9М729. За інформацією американців, 9М729 випробовували на відстань більше ніж 500 км.

4 грудня 2018 року держсекретар США Майк Помпео закликав Росію протягом 60 днів повернутися до виконання зобов'язань у межах Договору щодо ліквідації ракет середньої та меншої дальності. У Кремлі заявили, що вихід США із ДРСМД може призвести до порушення стратегічного балансу у світі.

1 лютого 2019 року Помпео анонсував вихід США із ДРСМД. Рішення набуде чинності за шість місяців, якщо за цей час РФ не знищить крилатих ракет 9М729 і не повернеться до виконання умов угоди.

2 лютого Путін заявив, що у відповідь на вихід США із ДРСМД із нього виходить Росія.

4 березня Путін підписав указ, згідно з яким Росія зупиняє виконання ДРСМД.

25 червня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія має до 2 серпня знищити свої ракети 9М729. За словами Столтенберга, відповідь Альянсу, якщо Росія не виконає договору, буде «оборонною, виваженою і скоординованою».

«Ми не маємо наміру розміщувати нові ядерні ракети наземного базування у Європі. Ми не хочемо нової гонки озброєнь. Але оскільки Росія розгортає нові ракети, ми повинні зробити так, щоб наше стримування та захист залишалися ефективними», – сказав генсек НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Співпраця з КДБ – не гріх» – Філарет зробив сумнівну заяву

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, Політика, НП, холодна війна, володимир путін
В тему