24 Червня 2019
Новини

Столицю Чехії «накрили» акції протесту

Столицю Чехії «накрили» акції протесту

250 тисяч чехів вимагає відставки прем’єр-міністра Чехії Андрія Бабіша.

Як повідомляє Радіо Прага, акцію було організовано товариством «Мільйон миттєвостей», пише ZIK.

У районі проведення демонстрації через велику кількість учасників було перекрито автомобільний і трамвайний рух, періодично закривалися найближчі станції метро – Влтавська та Градчанська, поїзди їх проїжджали без зупинки.

Деякі протестувальники тримали у руках прапори ЄС та Чеської Республіки, інші – транспаранти з гаслами, які критикують прем’єра і президента Чехії – Мілоша Земана.

Як повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на чеські ЗМІ, учасники демонстрації прибували до Праги на автобусах та потягах з усієї країни.

За дотриманням порядку спостерігали поліцейські, спеціальний загін поліції з врегулювання конфліктів, а також рятувальні служби.

Про заворушення і зіткнення, а також про затриманих під час акції не повідомляється.

Приводом для масштабних протестів, які тривають у Чехії з квітня, стала кримінальна справа проти Бабіша за підозрою у шахрайстві з фондами ЄС.

Стверджується, що сімейна фірма Бабіша отримала гроші від ЄС з порушенням закону. Єврокомісія також звинуватила прем’єра Чехії у конфлікті інтересів під час отримання дотацій для його холдингу Agrofert.

Кількість учасників акцій протесту постійно зростає, однією з причин є призначення міністром юстиції прихильниці Бабіша Марії Бенешової. Противники прем’єра побоюються, що вона буде чинити тиск на слідство.

Андрій Бабіш заперечує свою провину і стверджує, що причин для масових демонстрацій немає.

Читайте також:

Тбілісі охопили нові протести: напруга наростає

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, чехія, акція протесту
В тему