5 Червня 2019
Новини

Жінка із синдромом гіперлактації пожертвувала 2,5 тонни грудного молока (фото)

Жінка із синдромом гіперлактації пожертвувала 2,5 тонни грудного молока (фото)

Елізабет Андерсон-Сьєрра пожертвувала понад 2400 літрів грудного молока, щоб допомогти іншим батькам годувати своїх дітей.

Мама двох дітей зі штату Орегон зціджує молоко по п’ять годин на добу: через синдром гіперлактації її груди виробляють у 10 разів більше молока, ніж груди звичайної жінки, передає Big Picture.

У Елізабет синдром гіперлактації, який робить її «супервиробником грудного молока». Її організм виробляє майже 7 літрів грудного молока в день, при цьому її 6-місячній доньці Софії щодня потрібно близько 600 мл. Тому Елізабет жертвує надлишок мамам, організм яких не може виробити достатню кількість молока, а також гей-парам і каліфорнійському «молочному банку», який забезпечує харчуванням недоношених дітей.

Донорське молоко ретельно упаковане, позначене і зберігається в чотирьох величезних холодильниках у будинку, де Елізабет мешкає разом із чоловіком Девідом Сьєрра і двома дочками. Жінка розповідає, що допомогла нагодувати «тисячі» немовлят, пожертвувавши понад 2400 літрів молока.

Щодо безпечності пожертвуваного грудного молока у таких «молочних банках», то варто зауважити, що ця цінна рідина проходить ретельний відбір. «Медики строго перевіряють молоко на наркотики, бактерії, що завгодно», – пояснює Елізабет.

Жінка згадує: «Я зрозуміла, що у мене гіперлактація, ще під час першої вагітності, та коли у мене народилася друга дочка, молока стало вироблятися ще більше. Зараз Софії шість місяців, і я зціджую молоко п’ять разів у день – уранці, щойно прокинуся, після сніданку, після обіду, після вечері та ще раз опівночі. В цілому я проводжу близько п’яти годин у день, просто витискаючи молоко з грудей. А з пакуванням, маркуванням, стерилізацією і так далі я витрачаю всі 8 – 10 годин».

«Зціджування – це не забава, воно викликає дискомфорт, але це моя праця любові. Я працюю на цьому терені без вихідних ось уже два з половиною роки. Це більше, ніж повний робочий день. Я нікого не дискриміную – я жертвую гей-парам і матерям, які перебувають на лікуванні чи яким видалили груди через рак молочної залози. Це приголомшливе відчуття. Грудне молоко схоже на рідке золото – його в жодному разі не можна викидати. І в ньому завжди велика потреба».

Приблизно половину молока забирають у Елізабет просто вдома батьки, які живуть в її районі, які часто готові винагородити жінку-донора за її зусилля. Решту молода мама жертвує в Каліфорнійський молочний банк Prolacta Bioscience, який платить їй 1 долар за кожен внесок, частково компенсуючи витрати її часу.

Але Елізабет наполягає, що не отримує прибутку від своєї «праці любові». Адже мама двох дітей, яка закликає інших наслідувати її приклад, витрачає всі отримані гроші на обладнання, зберігання та додаткові пристосування, необхідні, щоб і далі зціджувати і жертвувати молоко.

Елізабет вважає, що її діяльність буде великим життєвим уроком для 6-місячної доньки Софії, яку вона зараз годує грудьми: «Я розповім їй, що вчила її ділитися з першого дня, – каже Елізабет. – Адже вона ділила молоко мами із сотнями інших немовлят».

Все про: Світ, Україна, суспільство, Курйози, Фото
В тему