29 Травня 2019
Новини

РПЦ шкодить Україні – Вселенський патріарх Варфоломій

РПЦ шкодить Україні – Вселенський патріарх Варфоломій

Після розпаду СРСР і проголошення незалежності України, Росія намагається зберегти своє панування на пострадянському просторі.

З такою заявою в інтерв'ю одному з болгарських видань виступив патріарх Варфоломій – повідомляє Апостроф.  

На його думку, автокефалія, яку отримала українська церква, дає можливість на внутрішнє самоврядування, яке завжди підтримує розвиток місцевої церкви.

«У той же час не забувайте про останні соціально-політичні зміни, які створили нові умови. Крім незалежності країни і створення нової держави України в 1991 році, після анексії Криму в 2014 році, умови для російської присутності в Україні стали ще більш складними. Шокуючі політичні події, через які були сформовані нові, зовсім інші геополітичні умови, зробили присутність Московського патріархату в Україні небажаним, він завдає шкоди інтересам української нації і єдності українського народу», - заявив Варфоломій.

Він додав, що з цієї причини велика частина українського народу бажає церковного звільнення від церкви, яка допомагає або навіть служить інтересам держави, яке знаходиться в конфлікті з Україною.

При цьому Варфоломій підкреслив, що Київська митрополія ніколи не була канонічно передана Московському патріархату. Він зазначив, що про це немає жодного офіційного документа.

«Відомі Листи Вселенського патріарха Діонісія IV лише давали канонічний дозвіл Московському патріарху призначати Київського митрополита, який, в той же час залишався у підпорядкуванні Константинопольського патріарху.

З того часу і до квітня 2018 року, коли Вселенський патріархат вирішив надати Українській церкві автокефалію, було зроблено багато спроб отримати церковну незалежність України від Росії, але жодна з них не була успішною, за що Московський патріархат несе повну відповідальність», - додав він

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, російська православна церква, варфоломій, релігія
В тему

Останні матеріали