28 Травня 2019
Новини

У обласному протитуберкульозному диспансері руйнується паркан (фото)

У обласному протитуберкульозному диспансері руйнується паркан (фото)

Ремонту потребує більшість споруд лікарні, проте найбільш складна і нагальна ситуація із 520-метровою мурованою огорожею по периметру.

Вона в аварійному стані з 1984 року. Сегменти паркану просідають, не тримаються купи, а окремі ділянки розвалюються. У деяких місцях огорожа похилилися на проїжджу частину або, навпаки, «лягає» на внутрішній двір, такі фрагменти підперті дерев’яними та металевими балками. Все це не тільки створює неприємне враження розрухи, а і безпосередньо загрожує життям людей.

За словами гендиректора ОТМПО Івана Нискогуза, паркан може завалитися будь-якої миті. А причина в тому, що природні фактори вплинули на вапно, яке скріплювало цеглини:

«Загорожа викладена з добротної цегли старого зразка, проте матеріал, що її колись з’єднував, став зовсім непридатним. У результаті в кладці утворилися великі дірки, тріщини і просідання. Проблема також у тому, що огорожа зводилася без фундаменту, тобто фактично стоїть без опори на сирій землі. Тому будь-якого моменту може впасти», – зазначає він.        

Ще у 1984 році, про що є документи, огорожу визнали такою, що підлягає знесенню. У 90-і порушили питанні про заміну напіврозваленого муру металевим парканом, але цього не відбулося. Окремі ділянки загорожі вже не раз обвалювалися у минулому, падали цілі секції.

«Якось машина різко рушила при виїзді з території закладу на вулицю Львівську. Відразу після цього наче бомба вибухнула: піднялася велика курява, пролунав гучний об’ємний звук. Як виявилося, то впало три прольоти огорожі», – згадує колишній очільник медустанови Василь Загорулько.

Небезпечний паркан лякає і жителів приватних будинків, які прилягають до території тубдиспансеру: під його стінами часто граються діти, тому всі бояться потенційного обвалу.

На жаль, обласний протитуберкульозний заклад не має достатньо власних коштів, щоб розв’язати цю проблему. Тож хочуть звернути на неї увагу громадськості. Можливо, меценати фінансово посприяють вирішенню ситуації, доки не сталося лиха.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, Фото
В тему