20 Травня 2019
Новини

Як реагують нардепи на заяву Зеленського розпустити парламент

Як реагують нардепи на заяву Зеленського розпустити парламент

Заступник голови голови парламентської фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар висловила сумніви в законності рішення президента про розпуск Ради.

Про це Сюмар повідомила в коментарі УКРІНФОРМу.

Сюмар назвала рішення мотивованим політично. 

«Правові сумніви є щодо такого рішення. Очевидно, що воно є політично мотивованим, але воно абсолютно очікуваним», - зазначила Сюмар.

Депутат вважає, що Зеленський хоче посилити свій вплив у парламенті, контролювати його і використати максимальну концентрацію своїх виборців для того, щоб завести якомога більшу кількість людей у Верховну Раду і можливо самостійно сформувати уряд.

«Я думаю, що ці задачі є для нього пріоритетними», - вважає Сюмар.

Водночас, депутат не бачить доцільності у поданні в Конституційний Суд щодо зазначеного рішення Зеленського.

«Я не знаю, чи там буде подання в Конституційний Суд, я не бачу в ньому особливої доцільності. Навіть не факт, що вони встигнуть це розглянути швидко».

Нардеп від БПП Олександр Черненко заявив про відсутність підстав для розпуску Ради.

«Щоб говорити про законність указу, треба його бачити. Скажу так: я сьогодні не бачу підстав для дострокового припинення парламенту. Власне, правових, юридичних підстав ... сьогодні коаліції не існує, але її не існує з минулої п'ятниці ... зрозуміло, що рішення політико-правове, і з політичної точки зору обраного Президента можна зрозуміти, але якщо своє президентство він починає з сумнівних правових рішень, це, думаю, не те , на що надіялись ті, хто за нього голосував. Хоча людям, звичайно, це рішення сподобається і мало хто буде вивчати, наскільки воно є легітимним», - сказав Черненко. 

За його словами, хотілося б знати, з якого саме моменту, на думку команди Зеленського, коаліція відсутня. 

«Можна сказати, що коаліції немає, неважко. Але треба зрозуміти факт фіксації, треба зрозуміти, від якого дня відраховується 30 днів на формування нової коаліції. Те, що ми чуємо з тієї команди, що коаліції немає вже давно, то «давно» - не юридичний термін. Потрібна конкретика. Тому для мене залишається загадкою, коли, як вважають автори цього указу, якщо він вийде, коаліція припинила своє існування», - сказав депутат.

Водночас Президент України Володимир Зеленський дав Верховній Раді два місяці на звільнення голови Служби безпеки України, міністра оборони України та Генерального прокурора України.

«Я дуже вас прошу прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, закон про багатостраждальний виборчий кодекс, і зробіть, будь ласка, відкриті списки, а також я прошу вас звільнити з посад голову Служби безпеки України, Генерального прокурора України, міністра оборони України. І це далеко не все, що ви можете зробити, але для початку достатньо. У вас на це буде два місяці», - сказав Зеленський.

Раніше повідомлялося про те, що Президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради. Перевибори до Верховної Ради пройдуть цього літа. 

На засіданні парламенту минулої п'ятниці Голова ВР Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції «Європейська Україна» з 17 травня після того, як фракція партії «Народний фронт» заявила про вихід із коаліції.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Україна, народний фронт, президент, володимир зеленський, депутати, вру
В тему

Останні матеріали