17 Травня 2019
Новини

5G в Україні: користь та загрози (інфографіка)

5G в Україні: користь та загрози (інфографіка)

Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління».

Про це інформує ТСН.

Згідно з цим указом, встановлюється відповідний графік запровадження 5G. В Україні цей зв’язок хочуть запустити вже 2020 року. За словами президента, це нові можливості для людей, ІТ сектора, надходження до Держбюджету, нові інвестиції в Україну, нові можливості для сільської медицини, зокрема телемедицини, а також для «нової української школи», інтерактивного навчання та безпеки через систему «Безпечне місто».

Характеристика технології 5G

5G – це вже п’яте покоління мобільного зв’язку. Основною відмінністю від інших поколінь є швидкість передавання даних. Якщо на першому поколінні швидкість була лише 2 кбіт/с, то технологія 5G передбачає швидкість на рівні 1 гбіт/с, а інколи сягатиме і 20 гбіт/с.

П’яте покоління покликане зменшити час завантаження даних, а відповідно значно пришвидшити роботу майже всієї електроніки світу. Окрім цього, вона також буде витрачати менше електроенергії.

Швидкість передавання даних зменшить затримку відгуку будь-якого пристрою, а також збільшить загальну можливу кількість пристроїв, які можуть користуватися такою швидкістю на обмеженій території. Фактично, технологія 5G – це у 100 разів покращений варіант технології 4G, яка вже активно використовується країнами світу.

Про різницю п’ятого покоління та інших дивіться в інфографіці

Коли впроваджувались покоління мобільного зв’язку в Україні

1993 рік – перший телефонний дзвінок в Україні. Саме тоді в країні з’явився мобільний зв’язок. Тоді це була лише технологія 1G.

1996 рік – поява в Україні стандарту GSM, який символізував початок використання технології 2G.

2015 рік - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації провела тендери на продаж мобільним операторам частот для запровадження технологій 3G. Майже 20 років Україна не змінювала технологію мобільного зв’язку, чим відстала від країн світу в середньому на 10 років.

2018 рік – запровадження в Україні технології 4G та продаж відповідних частот мобільним операторам. Затримка цього кроку, порівняно з іншими країнами світу, – близько п’яти років.

2020 рік – орієнтовний початок провадження технології 5G. Таким чином, Україна може наздогнати найбільш технологічні країни світу, які також планують початок повноцінного комерційного використання п’ятого покоління на цей рік.

Країни, в яких вже тестують запровадження 5G

США – технологію почали активно використовувати 2018 року. Адміністрація Трампа навіть прагне націоналізувати цю мережу, щоб запобігти іноземному втручанню.

Південна Корея – перша країна, яка повноцінно запустила зв’язок п’ятого покоління на комерційному рівні 2019 року.

Китай – у квітні 2019 року запустив у тестовому режимі мережу 5G у семи містах.

Швейцарія – також у квітні розпочала тестування п’ятого покоління в основних містах країни, таких як Женева, Лозанна, Берн, Цюрих та інші.

Вплив 5G на економіку

«За сучасними підрахунками, впровадження мережі 5G додає до зростання ВВП мінімум 2,5%. Якщо ми це зробимо в Україні, ми побачимо черговий крок вперед щодо підвищення якості нашого бізнесу, швидкості ухвалення рішень», - заявив у квітні 2019 року міністр інфраструктури Володимир Омелян.

За словами низки міжнародних експертів, запровадження технологій 5G в усьому світі спричинить неабиякий розвиток економіки. Щорічні інвестиції в 5G оцінюються на рівні 200 мільярдів доларів.

За допомогою новітньої технології можна буде значно автоматизувати та покращити робочий процес. Найбільшою вигодою від 5G користуватимуться безпілотні автомобілі, оскільки буде ліквідована затримка сигналу на великих швидкостях самого автомобіля. Також п’яте покоління дозволить у режимі реального часу керувати сільгосптехнікою та стежити за ґрунтом і посадженими культурами, уніфікувати інфраструктуру та створити «розумні» заводи або навіть цілі міста, покращити комунікаційні мережі, зокрема і транспортні. У медицині технологія 5G дозволить лікарям проводити віддалені операції за допомогою автоматизованих систем.

Загалом же, 5G сприятиме розвитку штучного інтелекту, який дозволить значно покращити та пришвидшити надання послуг, а також виробництво товарів в усьому світі.

Негативні наслідки впровадження 5G

Спектр частот, який використовує технологія 5G, досить близький до спектру пасивного дистанційного зондування, що використовують для прогнозування погоди та стеженням за Землею. Відповідно, технології 5G можуть створити перешкоди, що значно ускладнить їхню роботу.

Водночас, деякі дослідники говорять і про загрозу для людського здоров’я, зокрема через вплив радіації. Радіочастоти високої потужності можуть призвести до значного підвищення температури тіла людини, однак жодних серйозних досліджень щодо шкідливого впливу 5G на людину досі немає.

Існує і ще одна проблема використання нової технології – шпигунство. Значна кількість обладнання 5G є китайського виробництва, а іноземні користувачі всерйоз побоюються шпигунства з боку цієї держави, а тому запроваджують обмеження на використання їхніх товарів. Найбільше про інформаційну загрозу з боку Китаю говорить президент США Дональд Трамп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо споживач не встигає оплатити комунальні, йому відключать гарячу воду і опалення (відео)

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Волинь, львів, київ, рівне, Світ, інтернет, україна
В тему