17 Травня 2019
Новини

В Україні через заморозки і дощі ягоди будуть в дефіциті: скільки вартуватиме перша полуниця

В Україні через заморозки і дощі ягоди будуть в дефіциті: скільки вартуватиме перша полуниця

В Україні через специфічні погодні умови на ринках може виникнути дефіцит вітчизняної полуниці.

Згідно з прогнозами експертів, дощовий холодний квітень позбавить відразу кілька регіонів врожаю кісточкових – існують застереження і щодо полуниці, передає Сегодня.

«Через заморозки і дощі в західних областях очікувати нормального врожаю ягід не доводиться», – зазначила начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

Водночас експерти визнають, що прогнозувати пропозицію вітчизняної полуниці важко.

«Немає офіційної інформації щодо обсягів того, що посіяли. Полуниця сіється в основному або в домогосподарствах населення, або в дрібних фермерських господарствах, які не дають такої інформації. Тому очікувати якихось конкретних цифр щодо обсягів важко», – резюмував виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Так, в Україні скоро вартість ранніх овочів піде на спад через збільшення пропозиції вітчизняної продукції.

«У травні якраз найсильніше знижуються ціни, тому що збільшується пропозиція вітчизняної продукції. Поки по деяких позиціях присутній імпорт, але в травні майже весь імпорт з ранньої продукції витіснить вітчизняне виробництво... До того ж у цьому сезоні посадили більше ранніх овочів, ніж у попередні роки», – повідомила представниця оптового ринку «Шувар» Тетяна Гетьман.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, полуниця, ціни, дефіцит, погода
В тему

Останні матеріали