17 Травня 2019
Новини

ВРУ відтермінувала штрафи для «євробляхарів»

ВРУ відтермінувала штрафи для «євробляхарів»

За це рішення проголосували вчора, 16 травня.

Нардепи ухвалили закон, яким відтермінували запровадження штрафів за перевищення терміну перебування в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією, пише Uainfo.

За ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з ухваленням Закону України «Про електронні довірчі послуги» (№8371), в якому міститься відповідна поправка, проголосували 236 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів.

Доповідаючи по законопроекту, голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна повідомила, що в документі міститься норма про відтермінування набуття чинності закону №2612 (законопроект №8488 – ред.) на 90 днів.

«Не через 180 днів, а через 270 днів. Таким чином 24 липня набуде чинності закон, який накладатиме штраф за порушення митного режиму, в якому перебувають авто на іноземній реєстрації», – сказала вона.

Також, за словами Южаніної, в документі містяться поправки, якими дозволяється зберігати паливо на землі будь-якого цільового призначення.

«З 1 липня запрацює система електронного адміністрування палива, відповідно до якої будь-яка бочка, яка заправляє трактори в поле, повинна стояти на землі спеціального призначення. У жодного аграрія немає оформленого документа, щоб місце під бочкою називалося енергетичною землею. Тому ми говоримо, що на землі будь-якого цільового призначення», – зазначила вона, додавши, що інакше всі аграрії з 1 липня постануть перед фактом штрафів за порушення.

Крім того, прийнятий закон забезпечує використання нового понятійного апарату, запровадженого у зв'язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги» у 2018 році.

Нагадаємо, 8 листопада 2018 року Верховна Рада прийняла закон (№8488), метою якого є посилення контролю за переміщенням і перебуванням в Україні транспортних засобів з іноземною реєстрацією. Згідно з документом, особа, яка ввезла в Україну автомобіль в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Також буде заборонено використання такої машини у підприємницькій діяльності або для отримання доходу. За порушення встановлених правил передбачено штраф у розмірі 34 тис. грн. Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис. грн, повторна фіксація – 17 тис. грн, позбавлення права керування на рік і вилучення авто.

Також збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі і режимі транзиту.

За перевищення терміну від 10 до 20 діб встановлюється штраф у розмірі 8 500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 000 гривен, більш як на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортного засобу) – 170 000 гривень або його конфіскація за рішенням суду.

Читайте також:

На водіїв «євроблях» чекають нові штрафи

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, євробляхи, штрафи
В тему

Останні матеріали