2 Травня 2019
Новини

Українцям ускладнили перехід на бойлери

Українцям ускладнили перехід на бойлери

Українців обмежили у праві відмовитися від послуг центрального опалення та гарячого водопостачання.

Замінити комунальний сервіс на приватний котел або бойлер в окремо взятій квартирі можна буде лише в тому випадку, якщо не менше половини мешканців уже відрізали свої апартаменти від загальної труби, передає UBR.

Такі норми містить проект порядку відключення від централізованого опалення і подачі гарячої води, розміщений на сайті Мінрегіону. Свої ініціативи чиновники пояснюють положеннями нового закону про ЖКП, який вступив в чинності 1 травня 2019 року. Зокрема він передбачає право власника квартири відмовитися від зазначених комунальних послуг лише в тому випадку, якщо до моменту запуску закону не менше половини власників житла і нежитлових приміщень вже відмовилися від них.

Але навіть якщо така умова дотримується, мешканцеві, який бажає перейти на автономне опалення та нагрівання води, доведеться пройти непросту процедуру.

Заявки на відключення буде збирати місцева влада. Останні ж повинні будуть розмістити на офіційному сайті повний перелік будинків, в яких вже відключені від централізованих послуг половина і більше квартир. У заяві людині потрібно буде виписати причини відключення, а також вказати альтернативи, якими той має намір замінити комунальну послугу.

У відповідь комісія повинна буде дати рекомендації, як саме можна технічно реалізувати відключення, а також порадити, де і в якому обсязі збирати техумови для підготовки проектної документації. Всі витрати по розробці останньої, ляжуть на плечі ініціатора відключення. А саму процедуру повинні провести в термін до 1 жовтня і за умови, що вона не перешкодить подальшому постачання інших квартир загальноміським опаленням і гарячою водою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти розповіли, як платити менше за газ, воду та світло

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, Волинь, львів, київ, рівне, Політика, бойлер, опалення
В тему

Останні матеріали