25 Квітня 2019
Новини

Чистий четвер-2019: не залишайте невимитий посуд чи брудну білизну

Чистий четвер-2019: не залишайте невимитий посуд чи брудну білизну

В Україні у 2019 Чистий або Великодній четвер, який завжди припадає на сьомий тиждень Великого посту і відзначається за три дні до світлого дня Воскресіння Христового, відзначають 25 квітня.

Цього дня у кожній оселі повинно бути чисто, охайно та прибрано – пише 24 канал.

Витріть вдома пил, помийте підлогу та вікна. Треба заглянути в кожен брудний куточок будинку. Вважається, що таким чином люди позбавляться у житті негативу.

За переказами, цього дня пізно ввечері один з дванадцяти учнів – Іуда – продав свого вчителя Ісуса Христа, якого розіп'яли. Тому кажуть, що в четвер оживають усі гадюки та вужі. Відтак людям рекомендується в цей день обов'язково вмитися або скупатися, щоб очиститися від гріхів.

Після генерального прибирання в будинку та на подвір'ї віряни відправляються в церкву на богослужіння. Рекомендується у цей світлий вечір зберігати урочистий спокій і тишу. Ніхто не повинен сміятися, співати чи голосно розмовляти на вулиці в той час, коли в церкві читається Євангеліє.

У Чистий четвер прийнято рахувати гроші тричі на день: зранку до сходу сонця, в обід та увечері після заходу сонця. Така прикмета «притягне» у ваше життя гроші.

Що можна робити в Чистий четвер:

  1. Щоб зняти з себе пристріт, до сходу сонця вмийтеся водою, примовлячи: «Змиваю з себе те, що на мене напустили, Чистим четвергом знімаю це».
  2. Якщо дівчина не може вийти заміж, то під час прибирання оселі треба пошепки сказати так: «Який світлий і красивий Чистий четвер, так і я буду для всіх прекрасною».
  3. Щоб позбутися сварок у сім'ї, беруть хліб, промовляючи: «Солю, солю, посипаю. Щастя в дім повертаю».

Що не можна робити в Чистий четвер:

  1. Після генерального прибирання в Чистий четвер не можна прибирати сміття до самого Великодня, оскільки можна «насипати сміття в очі Христу, що лежить у труні».
  2. Брудну воду після генерального прибирання, в якій накопичилася змита з будинку негативна енергетика, не можна виливати в межах дому. Вилийте її в тих місцях, де нічого не росте.
  3. Від Чистого четверга до Страсної п'ятниці в жодному разі не можна залишати не вимитий посуд чи брудну білизну.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, чистий четвер, вода
В тему