19 Квітня 2019
Новини

Неіснуючі оголошення та псевдобанки: як працюють шахраї у Луцьку

Неіснуючі оголошення та псевдобанки: як працюють шахраї у Луцьку

Упродовж доби у Луцьку та Луцькому районі зареєстровано 6 випадків шахрайств.

Повідомляє прес-служба прокуратури області.

При цьому шахраї застосовували загальновідомі схеми видурювання грошей у громадян, про які правоохоронці не раз інформували населення області.

Мешканець села Зміїнець переказав 38 000 грн. за трактор, оголошення про продаж якого було розміщене на сайті OLХ. Результат - ні грошей, ні трактора.

Лучанка перерахувала зловмисникам як завдаток 500 грн., побачивши на тому ж сайті оголошення про здачу в оренду гарної квартири за привабливою ціною. Результат – втрата грошей.

Ще одна мешканка обласного центру Волині, виставивши на тому ж сайті оголошення про продаж електрогенератора вартістю 9200 грн, передала його не поштовим оператором, який забезпечив би надходження грошей післяплатою, а просто на довірі - маршруткою у Житомир, звісно ж, не отримавши жодної оплати.

Ще двоє лучан стали жертвою шахраїв, які діяли за схемою дзвінок із банку. Один із потерпілих повірив у необхідність авторизації банківської картки і  назвав зловмисникам усі необхідні їм відомості – і позбувся 5 964 грн.

Інша, якій шахраї розповівши байку про необхідність розблокування картки, в той самий спосіб втратила понад 17 000 грн.

Луцька місцева прокуратура укотре звертається до краян з проханням бути обережними, купуючи товари через мережу Інтернет, замовляти товар з доставкою у відділення кур’єрських служб і тільки після огляду замовленого оплачувати його. У випадку продажу товару не повідомляйте в оголошеннях зайвої особистої інформації і також вимагайте у покупців розрахуватися у відділенні поштового оператора під час одержання товару.

Окрім того, пам’ятайте, що працівники банківських установ не проводять жодних операцій у телефонному режимі і не повідомляйте нікому свої персональні дані та реквізити банківських рахунків. Якщо про проблеми з рахунком повідомляє телефоном банківський працівник – потелефонуйте у банк та з’ясуйте ситуацію.

Лише ваша пильність та здоровий глузд допоможе вам зберегти свої кошти від зазіхань шахраїв!

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: НП, Україна, Волинь, волинь, луцьк, шахрайство, прокуратура
В тему